Հայաստան Համահայկական հիմնադրամ
Ս.թ. նոյեմբերի 24-ին «Մենք ստեղծում ենք կենսունակ համայնքներ» խորագրի ներքո տեղի ունեցավ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 25-րդ հեռուստամարաթոնը, որի ընթացքում այս պահի դրությամբ հավաքագրվել է 11 003 439. 51 ԱՄՆ դոլար:
Հարկ ենք համարում նշել, որ դրամահավաք–միջոցառումները դեռ շարունակվում են, իսկ վերջնական արդյունքները կամփոփվեն տարեվերջին:
«Հեռուստամարաթոն 2022»–ի շրջանակում Հայաստանից և Արցախից հանգանակվել է 1 000 280.51 ԱՄՆ դոլար, ԱՄՆ–ի տեղական մարմինը հավաքագրել է 5 000 250 ԱՄՆ դոլար, Ֆրանսիայի տեղական մարմինը՝ 3 284 000 ԱՄՆ դոլար, Մեծ Բրիտանիայի տեղական մարմինը՝ 700 000 ԱՄՆ դոլար, Կանադայի (Տորոնտո) տեղական մարմինը 547 272 ԱՄՆ դոլար, ինչպես նաև նվիրատվություններ են կատարվել հետևյալ երկրներից՝ Կանադայի (Մոնրեալ) 204 000 ԱՄՆ դոլար, Բրազիլիա 100 000 ԱՄՆ դոլար, Շվեյցարիա 80 000 ԱՄՆ դոլար, Գերմանիա 52 660 ԱՄՆ դոլար, Արգենտինա 25 000 ԱՄՆ դոլար, Ավստրիա 6 144 ԱՄՆ դոլար, Ռումինիա 3 833 ԱՄՆ դոլար:
«Մենք ստեղծում ենք կենսունակ համայնքներ» խորագրով հեռուստամարաթոնի միջոցները կնպատակաուղղվեն Հայրենիքի սահմանային համայնքների առողջապահական, սոցիալական, կրթական, մշակութային, ենթակառուցվածքների վերականգնման, ինչպես նաև սահմանային համայնքների զարգացմանն ուղղված ծրագրերի ֆինանսավորմանը: Շնորհակալ ենք մեր բոլոր գործընկերներին և նվիրատուներին շարունակական աջակցության, անմնացորդ նվիրումի և Հայրենիքի կողքին կանգնելու համար, ինչի շնորհիվ բարելավվել է մեր տասնյակ հազարավոր հայրենակիցների կյանքը:

Около 11 млн долларов США: Итоги телемарафона Всеармянского фонда «Айастан»
Поддержи А1+!Всеармянский фонд «Айастан» 24 ноября провел свой 25-й ежегодный телемарафон под лозунгом «Развиваем динамичные сообщества», собравший на сегодняшний день 11 003 439,51 долларов США. Окончательные результаты будут объявлены в конце года.
Пожертвования, полученные в ходе телемарафона, следующие: Армения и Арцах - 1 000 280,51 долларов, США - 5 000 250 долларов, Франция - 3 284 000 долларов, Великобритания - 700 000 долларов, Торонто (Канада) - 547 272 долларов.
Пожертвования были также получены из Монреаля (Канада) - 204 000 долларов, Бразилии - 100 000 долларов, Швейцарии - 80 000 долларов, Германии - 52 660 долларов, Аргентины - 25 000 долларов, Австрии - 6 144 долларов, Румынии - 3 833 долларов.
«Средства, собранные в ходе телемарафона «Развиваем динамичные сообщества», будут направлены на проекты в области здравоохранения, социальной, образовательной, культурной и инфраструктурной реабилитации в приграничных населенных пунктах нашей Родины, а также на различные инициативы, направленные на развитие этих общин.
Мы выражаем благодарность всем нашим партнерам и донорам за их постоянную поддержку, непоколебимую преданность и поддержку Родины. Благодаря их совместным усилиям мы изменили жизни десятков тысяч наших соотечественников», - говорится в сообщении Фонда.