ՊԵԿ-ը աշխատող է փնտրում (տեսանյութ)
Պետական եկամուտների կոմիտեի «Ուսումնական կենտրոնը»՝ ՊԵԿ հարկ վճարողների ընթացիկ հսկողության հարկային տեսչություն–վարչության հետ համատեղ կազմակերպում է անվճար նախապատրաստական դասընթաց վարչության աշխատակազմը համալրելու նպատակով: Մասնագիտացված դասընթացը կտևի երկուսից երեք ամիս․ մասնակիցները կուսումնասիրեն ոլորտը՝ սկսած օրենսգրքից, մինչև հարկային հսկողություն։
Հարկային ծառայության պաշտոնի նշանակվելու համար մասնակցության հայտ կարող են ներկայացնել՝ ֆինանսների, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, իրավագիտության և  մի շարք այլ մասնագիտական կրթություն ունեցող քաղաքացիները։
Այսպիսի դասընթաց կազմակերպվել էր նաև նախորդ տարի․ այսօր՝ ծրագրի  շրջանավարտներն աշխատում են համակարգում։ Գործնականում  ամրապնդելով ստացած գիտելիքները՝ պատրաստ են փոխանցել աշխատանքային հմտությունները  նորեկներին։
Դասընթացի մասնակիցները տեսական փուլը հաղթահարելուց հետո կանցնեն գործնական պարապմունքներին, վերջնական արդյունքները կամփոփվեն գնահատմամբ․ լավագույններն աշխատանքի կանցնեն պետական եկամուտների կոմիտեում։
Նախապատրաստական դասընթացի տեսական փուլը կտևի 2-3 ամիս, գործնականը՝ 1-2 ամիս: Մասնակցության հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետը՝ նոյեմբերի 21-ն է։

КГД ищет сотрудников (видео)
Учебный центр Комитета государственных доходов совместно с Управлением текущего контроля налогоплательщиков КГД – налоговой инспекцией организует бесплатные подготовительные курсы для замещения вакансий в аппарате управления. В КГД, специализированный курс продлится два-три месяца. Участники изучат сферу, начиная от кодекса и заканчивая налоговым контролем.
В КГД подчеркнули, что таким образом двери налоговой системы КГД открываются не только для молодых кадров и не только для мужчин. В последние годы участие женщин в различных подразделениях службы изменило общественное восприятие. Женщины начали работать в КГД и преуспели даже в самых ответственных отделах налогового ведомства. Подготовительные курсы направлены на решение и этой проблемы.
Заявку на участие в конкурсе на должность в налоговой службе могут подать граждане, имеющие профессиональное образование в области финансов, информационных технологий, юриспруденции и в ряде других.
Такие курсы были проведены и в прошлом году, их выпускники сегодня уже работают в системе. Закрепив полученные знания на практике, они готовы передать свои навыки и новичкам.
После прохождения теоретического этапа участники курсов перейдут к практическим занятиям, в конце занятий будут подведены итоговые результаты. Лучшие выпускники получат работу в Комитете государственных доходов.
Теоретический этап подготовительного курса продлится 2-3 месяца, практический этап продлится 1-2 месяца.