Մարգարիտա Սիմոնյանը հայտարարել է, որ իր մուտքը Հայաստան արգելվել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինRT հեռուստաընկերության և Россия сегодня գործակալության գլխավոր խմբագիր Մարգարիտա Սիմոնյանը հայտարարել է, որ իր մուտքը Հայաստան արգելվել է: Մարգարիտա Սիմոնյանն այս մասին հայտնել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում կատարած գրառմամբ:
Սիմոնյանը գրել է, որ Հայաստանի ղեկավարությունն արգելել է ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր Կոնստանտին Զատուլինի մուտքը ՀՀ՝ շեշտելով, որ իր մուտքը նույնպես արգելվել է: Հոկտեմբերի 25-ին հայտնի դարձավ, որ արգելվել է ՌԴ Պետդումայի պատգամավոր Կոնստանտին Զատուլինի մուտքը Հայաստան:
Ազգային ժողովի աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Տիգրան Սեյրանյանը ԱԺ ղեկավարության անունից գրություն է ուղարկել Զատուլինին, որում նշվում է, որ Հայաստանի Հանրապետության հասցեին նրա վերջին հրապարակային հայտարարությունները վնասում են երկու պետությունների միջև բարեկամական և դաշնակցային հարաբերությունների զարգացմանը։

Маргарита Симонян сообщила, что ей запрещён въезд в Армению
Главный редактор телеканала RT и информационного агентства «Россия сегодня» Маргарита Симонян сообщила, что ей запрещен въезд в Армению.
Об этом Маргарита Симонян написала в своем микроблоге в Twitter.
Она сообщила, что руководство Армении запретило въезд в Армению и депутату Госдумы России Константину Затулину, подчеркнув, что его въезд также запрещен.
25 октября стало известно, что депутату Госдумы РФ Константину Затулину запрещен въезд в Армению. Заведующий Управлением внешних связей Аппарата Национального собрания Тигран Сейранян от имени руководства НС направил письмо Затулину, в котором говорится, что его недавние публичные заявления в адрес Республики Армения наносят ущерб развитию дружественных и союзнических отношений между двумя государствами.