Թուրքիան սահմանը չի բացելու, սա խաղ է․ Արա Սահակյան (տեսանյութ)
«Ես համոզված եմ, որ ամբողջ իշխանությունը ընդդիմություն է դառնալու, նրանք պարտվելու են և իրենց տեղը զիջելու են ժողովրդին»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արա Սահակյանը՝ անդրադառնալով ընդդիմություն-իշխանություն հակամարտությանը։
Ավելին, նա գտնում է, որ եթե ընդդիմությունն այդ շարժումը չսկսեր, գործող իշխանությունները «գնալու էին հաջորդ կապիտուլիացիային։ Արա Սահակյանը նաև համոզված է, որ հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորման շուրջ բանակցություններն ընդամենը խաղ են, և Թուրքիան սահմանը չի բացելու։
«Թուրքիան այդ բանակցություններում որևէ շահ չունի, ոչ մի կարգավորում չի լինելու, դա խաղ է։ Դա թուրքական-արևելյան խաղ է»,- ասաց նա։

Турция не откроет границу, это игра: Ара Саакян (видео)
Поддержи А1+!«Я уверен, что власти станут оппозицией, они потерпят поражение и уступят своё место народу», - сказал в беседе с «А1+» бывший вице-председатель НС Ара Саакян, коснувшись конфликта оппозиция – власти.
Более того, он считает, что если оппозиция не начала бы это движение, действующие власти «пошли бы на очередную капитуляцию. Ара Саакян также уверен, что переговоры вокруг урегулирования армяно-турецких отношений – всего лишь игра, и Турция не откроет границу.
«У Турции нет никаких интересов в этих переговорах, не будет никакого урегулирования, это – игра. Это турецкая восточная игра», - сказал он.