Կարևորեցինք Ադրբեջանի գործողությունները զսպող կոնկրետ և հասցեական քայլերի անհրաժեշտությունը․ Կոնջորյան
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Բրյուսելում՝ Եվրոպական խորհրդարանում, հանդիպումներ ունեցանք Հայաստանի հետ բարեկամության խմբի ղեկավար Լուկաս Ֆուռլասի և Եվրոպական խորհրդարանի անդամ Ֆաբիո Մասիմո Կաստալդոյի հետ։ Գրել է ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը։«Եվրախորհրդարանի պատգամավորները հետքրքրվեցին Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակի և Ադրբեջանի սանձազերծած սադրանքների մասին։
Քննարկեցինք համատեղ գործողությունները՝ կանխելու տարածաշրջանում հետագա էսկալացիայի հնարավորությունը։
Կարևորեցինք Ադրբեջանի գործողությունները զսպող կոնկրետ և հասցեական քայլերի անհրաժեշտությունը»,-գրել է նա։

Мы подчеркнули необходимость конкретных и адресных шагов по пресечению действий Азербайджана: Конджорян
Поддержи А1+!Руководитель фракции «Гражданский договор» Национального собрания РА Айк Конджорян, председатель постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Арман Егоян и член армянской делегации в ПАСЕ Арусяк Джулакян в Брюсселе, в Европарламенте, встретились с руководителем группы дружбы с Арменией Лукасом Фурласом и членом Европейского парламента Фабио Масимо Кастальдо.
Депутаты Европарламента интересовались ситуацией в Нагорном Карабахе и провокациями Азербайджана.
Обсуждались совместные действия, направленные на предотвращение возможности дальнейшей эскалации в регионе.