Հայաստանում հավատարմագրված օտարերկրյա դիվանագետները հանդիպումներ են ունեցել ՀՀ ԱԳՆ-ում
Մարտի 14-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունում տեղի են ունեցել հանդիպումներ Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների և միջազգային կառույցների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում օտարերկրյա դիվանագետներին է ներկայացվել Ադրբեջանի կողմից Արցախում հումանիտար ճգնաժամ առաջացնելուն ուղղված գործողությունները, այդ թվում՝ գազի մատակարարման շարունակական խաթարումը, ենթակառուցվածքների և քաղաքացիական բնակչության թիրախավորումը, Արցախի բնակչության նկատմամբ այլ հոգեբանական ճնշումների գործադրումը։
Հումանիտար ճգնաժամի կանխման համատեքստում ընդգծվել է միջազգային հանրության համաչափ և հստակ արձագանքի կարևորությունը։

Аккредитованные в Армении иностранные дипломаты провели встречи в Министерстве иностранных дел РА
Поддержи А1+!В министерстве иностранных дел Армении 14 марта состоялись встречи с главами аккредитованных в Армении дипломатических миссий и представителями международных организаций.
В ходе встреч иностранные дипломаты были проинформированы о действиях Азербайджана, направленных на создание гуманитарного кризиса в Арцахе, включая постоянные перебои с поставками газа, нанесение ударов по инфраструктуре, гражданскому населению и другие виды психологического давления на народ Арцаха.
В контексте предотвращения гуманитарного кризиса была подчеркнута необходимость сбалансированной и четкой реакции международного сообщества.