Հակոբ Արշակյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ Յուրի Վորոբյովի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 28-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, Ազգային ժողովի նախագահի լիազորությունները կատարող, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Հակոբ Արշակյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահի տեղակալ, ՌԴ Դաշնային ժողովի եւ ՀՀ Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Յուրի Վորոբյովի հետ: Այս մասին հայտնում են ԱԺ-ից։
Հակոբ Արշակյանը եւ Յուրի Վորոբյովը քննարկել են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը, ինչպես նաեւ ՀՀ ԱԺ եւ ՌԴ ԴԺ միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի աշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցեր:
Կողմերն անդրադարձել են նաեւ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի հաջորդ նիստի անցկացման հետ կապված մի շարք հարցերի:

2P2A0317 копия copy copy
Акоп Аршакян провёл телефонный разговор с вице-председателем Совета Федерации ФС РФ Юрием Воробьёвым
Вице-спикер НС, и.о. председателя Национального Собрания Армении, сопредседатель армянской части Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Национального Собрания Республики Армения и Федерального Собрания Российской Федерации Акоп Аршакян 28 февраля провел телефонный разговор с заместителем Федерального Собрания Российской Федерации, сопредседателем российской части Межпарламентской комиссии Юрием Воробьевым.
Акоп Аршакян и Юрий Воробьев обсудили ситуацию в регионе, а также вопросы, связанные с работой Межпарламентской комиссии по сотрудничеству Национального Собрания Республики Армения и Федерального Собрания Российской Федерации.
Вице-спикеры Национального Собрания Республики Армения и Совета Федерации Российской Федерации обсудили проведение очередного заседания Межпарламентской комиссии, которое состоится в апреле 2022 года в Армении.