Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին և Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին՝ Անկախության տոնի կապակցությամբ։
Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին ուղղված շնորհավորական ուղերձում նշված է.
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս Ղազախստանի Հանրապետության Անկախության 30-ամյակի առիթով։
Վերջին երեք տասնամյակի ընթացքում Ղազախստանը նշանակալի հաջողությունների է հասել քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական բնագավառներում, իր արժանի տեղն է զբաղեցրել միջազգային ասպարեզում։
Վստահ եմ, որ մեր համատեղ ջանքերը միտված կլինեն Հայաստանի և Ղազախստանի միջև արգասաբեր համագործակցության հետագա զարգացմանը ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ ինտեգրացիոն միավորումների և բազմակողմ կազմակերպությունների շրջանակում, ինչը լիովին բխում է մեր երկրների ժողովուրդների շահերից։
Հարգելի Կասիմ-Ժոմարտ Քեմելի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարօրություն և հաջողություններ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։
Նուրսուլթան Նազարբաևին ուղղված ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի,
Ջերմորեն և սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Ղազախստանի Հանրապետության Անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ։
Պետական անկախության հռչակումից ի վեր ընկած ժամանակաշրջանում Ղազախստանը համընդհանուր ճանաչելի հաջողություններ է արձանագրել երկրի քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական զարգացման և միջազգային ասպարեզում լայն ներկայացվածության ապահովման ուղղությամբ։ Եվ անվիճելի է Ձեր անձնական ներդրումն այս գործում։
Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Ղազախստանի ժողովուրդների բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի լավ ավանդույթները մշտապես ուղենիշ են լինելու միջպետական հարաբերությունների առաջընթացի համար թե՛ երկկողմ ձևաչափով, թե՛ ինտեգրացիոն միավորումների և միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում։
Հարգելի Նուրսուլթան Աբիշի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Ղազախստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Премьер-министр направил поздравительные послания
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву и первому президенту Республики Казахстан Нурсултану Назарбаеву по случаю Дня независимости страны.
В послании президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву, в частности, говорится:
«Уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич,
Примите мои искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю 30-летия Независимости Республики Казахстан.
За прошедшие три десятилетия Казахстан добился значительных успехов в политической и социально-экономической сферах, закрепил за собой достойное место на международной арене.
Уверен, что наши совместные усилия будут ориентированы на дальнейшее развитие плодотворного сотрудничества между Арменией и Казахстаном как в двустороннем формате, так и в рамках интеграционных объединений, многосторонних организаций, что всецело исходит из интересов народов наших стран.
Желаю Вам, уважаемый Касым-Жомарт Кемелевич, доброго здоровья, благополучия и успехов, а дружественному народу Казахстана – мира и процветания».
В послании первому президенту Республики Казахстан Нурсултану Назарбаеву говорится:
«Уважаемый Нурсултан Абишевич,
Тепло и сердечно поздравляю Вас с 30-летием Независимости Республики Казахстан.
За период, прошедший с момента провозглашения государственной независимости, Казахстан достиг общепризнанных успехов в политическом, социально-экономическом развитии страны и обеспечении широкой представленности на международной арене. И в этом неоспорим Ваш личный вклад.
Уверен, что добрые традиции дружбы и взаимного уважения народов Армении и Казахстана будут всегда служить ориентиром для продвижения межгосударственных отношений как в двустороннем формате, так и в рамках интеграционных объединений и международных организаций.
Желаю Вам, уважаемый Нурсултан Абишевич, крепкого здоровья и благополучия, а всем гражданам Казахстана – мира и процветания».