Հայկական կողմը, այս պահի տվյալներով, ունի 6 զոհ․ ՊՆ
ՀՀ պաշտպանության նախարարությւոնը տեղեկացնում է՝ նոյեմբերի 16-ին, ՀՀ արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումների հարձակման հետևանքով ծավալված մարտերի ընթացքում հայկական կողմը, այս պահի տվյալներով, ունի 6 զոհ. 1990թ. ծնված, ավագ լեյտենանտ Տարոն Ջիվանի Սահակյան, պայմանագրային զինծառայողներ՝ 1991թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Մերուժան Արթուրի Հարությունյան, 1990թ. ծնված, շարքային Գուրգեն Աշոտի Սարգսյան, 1998թ. ծնված, կրտսեր սերժանտ Արթուր Ջիվանի Մարտիրոսյան, 1980թ. ծնված, շարքային Դավիթ Հելբերտի Ամիրյան։ Եվս մեկ զոհված զինծառայողի ինքնություն դեռ պարզվում է։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ և մասնակցությամբ շարունակվում են ինտենսիվ աշխատանքները՝ մարտերի արդյունքում գերեվարվածների վերադարձի և անհետ կորածների հայտնաբերման ուղղությամբ։ Նոյեմբերի 19-ի ժամը 10։00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և վերահսկվում է ՀՀ զինված ուժերի կողմից։

С армянской стороны, по имеющимся на данный момент данным, есть 6 погибших: МО
По данным, имеющимся на этот момент, в боях, развернувшихся 16 ноября на восточном направлении, вследствие нападения ВС Азербайджана на территорию Республики Армения, армянская сторона потеряла 6 человек. Сообщение об этом распространило Министерство обороны РА.
«Погибли военнослужащий-контрактник, старший лейтенант Тарон Дживанович Саакян 1990 г.р., младший сержант Меружан Артурович Арутюнян 1991 г.р., рядовой Гурген Ашотович Саркисян 1990 г.р., младший сержант Артур Дживановир Мартиросян 1998 г.р., рядовой Давид Гельбертович Амирян 1980 г.р. Личность еще одного убитого солдата еще устанавливается», - говорится в сообщении МО.
При посредничестве российской стороны ведется интенсивная работа по возвращению пленных, захваченных в результате боевых действий, и по поиску без вести пропавших.
По состоянию на 10:00 19 ноября ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильна, контролируется Вооруженными силами Республики Армения.