Սեպտեմբերի 20-ը կլինի ոչ աշխատանքային
Աջակցիր «Ա1+»-ին2021 թվականի սեպտեմբերի 20-ի աշխատանքային օրը տեղափոխվելու է 2021 թվականի սեպտեմբերի 25-ը` շաբաթ օրը: Որոշումը կկայացվի կառավարության վաղվա նիստում։
«Աշխատանքային օրը տեղափոխելու մասին» ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի հիմնավորման մեջ նշվում է․
«Աշխատանքային օրը տեղափոխելու մասին» ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի ընդունումը պայմանավորված է Հայաստանի Հանրապետության տոների կապակցությամբ քաղաքացիների հանգիստը կազմակերպելու անհրաժեշտությամբ: ՀՀ կառավարության սույն որոշման նախագծի ընդունումը բխում է «Հայաստանի Հանրապետության տոների և հիշատակի օրերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 19-րդ հոդվածից:
ՀՀ կառավարության որոշման նախագիծը մշակվել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի կադրերի և անձնակազմի կառավարման վարչության կողմից:
ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի ընդունումն այլ իրավական ակտերում փոփոխություններ և լրացումներ ու պետական կամ տեղական ինքնակառավարման մարմինների բյուջեներում ծախսերի և եկամուտների ավելացումներ կամ նվազեցումներ չի առաջացնում:

20-е сентября будет нерабочим
На заседании 8 сентября правительство обсудит вопрос о переносе рабочего дня 20 сентября 2021 года на 25 сентября 2021 года. Проект решения по этому поводу включен в повестку дня заседания правительства.
Согласно обоснованию проекта, принятие проекта решения правительства «Об переносе рабочего дня» обусловлено необходимостью организации отдыха граждан по случаю праздников Армении.
21 сентября, нерабочий день, исполняется 30 лет независимости Армении. 21 сентября - вторник, 20 сентября - понедельник. Таким образом, в результате принятия решения граждане смогут отдыхать 4 дня.