1d9f1544c366b561afbbbd2a043b7b9f
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սադիր Ժապարովին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։ Ուղերձում նշված է.
«Հարգելի Սադիր Նուրգոժոևի,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Ղրղզստանի Հանրապետության Անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ մեր երկրների ժողովուրդների միջև առկա փոխադարձ հարգանքի և բարեկամության լավ ավանդույթները կշարունակեն ամուր հիմք հանդիսանալ Հայաստանի և Ղրղզստանի միջև բազմակողմանի փոխշահավետ համագործակցության համար:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Ձեզ Չոլպոն-Ատայում ինձ ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի շուտով կյանքի կոչել մեր պայմանավորվածությունները:
Հարգելի Սադիր Նուրգոժոևի,
Տոնական այս օրը մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր պատասխանատու պաշտոնում, իսկ Ղրղզստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

1d9f1544c366b561afbbbd2a043b7b9f
Премьер-министр Армении Никол Пашинян по случаю Дня независимости направил президенту Кыргызской Республики Садыру Жапарову поздравительное послание.
«Уважаемый Садыр Нургожоевич, от всего сердца поздравляю Вас с 30-летием Независимости Кыргызской Республики.
Убежден, что добрые традиции взаимного уважения и дружбы между народами наших стран и впредь будут прочной основой многопланового взаимовыгодного сотрудничества между Арменией и Кыргызстаном.
Пользуясь случаем, хочу поблагодарить Вас за теплый прием, оказанный мне в Чолпон-Ате. Уверен, что совместными усилиями мы сможем в ближайшее время реализовать все наши договоренности.
В день этого праздника хочу пожелать Вам крепкого здоровья, счастья и новых достижений на Вашей ответственной должности, а дружественному народу Кыргызстана - мира и благополучия», - говорится в послании Никола Пашиняна.