Նախարար Անդրեասյանը ՀՀ-ում Չինաստանի դեսպանի հետ է հանդիպել
Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը Հայաստանում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգի հետ այսօր քննարկել է քրեակատարողական և դատաիրավական ոլորտներում արմատական բարեփոխումներ իրականացնելու հանձնառությանն ու այդ ուղղությամբ չինական կողմի հետ համագործակցելու հնարավորությանն առնչվող հարցեր։
Նախարար Անդրեասյանը դեսպանի հետ զրույցում ներկայացրել է նաև Հայաստանի դատաիրավական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներն ու Նախարարության այլ ուղղություններով առաջնահերթությունները։
Չինաստանի դեսպանը Արդարադատության նախարարության հետ համագործակցելու պատրաստակամություն է հայտնել և նախարար Անդրեասյանի հետ պայմանավորվել շարունակել օրակարգային հարցերի վերաբերյալ երկխոսությունը։

Министр Андреасян встретился с послом Китая в РА
Поддержи А1+!25 августа министр юстиции Карен Андреасян обсудил с Чрезвычайным и Полномочным Послом Китайской Народной Республики в Армении Фан Юном вопросы, связанные с обязательством провести радикальные реформы в пенитенциарной и судебной сферах и возможности сотрудничества с Китайской стороной.
Об этом сообщает Минюст.
В беседе с послом министр также представил реформы, осуществляемые в судебной сфере Армении, и приоритеты министерства в других направлениях.
Посол Китая выразил готовность сотрудничать с Министерством юстиции и согласился с министром Андреасяном продолжить диалог по вопросам повестки дня.