ՀՀ վարչապետը մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի՝ նեղ կազմով նիստին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ղրղզստան աշխատանքային այցի շրջանակում, այսօր մասնակցել է Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի՝ նեղ կազմով նիստին։
«Չոլպոն-Ատա» պետական համալիրում ՀՀ վարչապետին և ԵԱՏՄ անդամ երկրների մյուս վարչապետերին դիմավորել է Ղրղզստանի նախարարների գրասենյակի նախագահ (վարչապետ) Ուլուկբեկ Մարիպովը։ ԵԱՏՄ պետությունների կառավարությունների ղեկավարների ձեռքսեղմման և համատեղ լուսանկարահանման արարողությունից հետո մեկնարկել է նեղ կազմով նիստը։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Վարչապետի մամուլի ծառայությունը։
Նիստում քննարկվել են Միության գործունեությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։ Անդրադարձ է եղել ԵԱՏՄ անդամ երկրների փոխադարձ և արտաքին առևտրի ապահովագրական աջակցության միջոցառումներին, գլոբալ կլիմայական օրակարգի իրագործման շուրջ ընդհանուր մոտեցումների մշակման ուղղությամբ անելիքներին և այլն։
ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի նիստի աշխատանքները կշարունակվեն վաղը՝ օգոստոսի 20-ին, ընդլայնված կազմով հանդիպման շրջանակում, որտեղ նախատեսվում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը։

Премьер-министр РА принял участие в заседании Евразийского межправительственного совета в узком составе (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян в рамках рабочего визита в Кыргызстан сегодня принял участие в заседании Евразийского межправительственного совета в узком составе.
Управление информации и по связям с общественностью правительства РА сообщает, что премьер-министра и других премьер-министров стран-членов ЕАЭС встретил председатель (премьер-министр) Кыргызстана Улукбек Марипов в Чолпон-Атинском государственном комплексе. После рукопожатия и совместной фотосъемки глав правительств стран ЕАЭС началось заседание в узком составе.
На заседании обсужден ряд вопросов, касающихся деятельности Союза. Упоминались меры взаимной страховой поддержки государств-членов ЕАЭС, шаги, которые необходимо предпринять для выработки общих подходов к реализации глобальной климатической повестки и т. д.
Работа заседания Межправительственного совета ЕАЭС продолжится завтра, 20 августа, в рамках расширенного заседания, на котором запланировано выступление премьер-министра Никола Пашиняна.