Ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրիչ գործողությունների համար․ ՊԲ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր օգոստոսի 13-ին՝ ժամը 02:30-ի սահմաններում Արցախի Հանրապետության ՊԲ ստորաբաժանումները հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել Յուխարի Վեյսալի, Սղնախ գյուղերի, ինչպես նաև Շուշիի մերձակայքում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում:
Ակնհայտ է, որ նման կեղծ հայտարարություններով ադրբեջանական կողմը հող է նախապատրաստում հետագա սադրիչ գործողությունների համար: ՊԲ ստորաբաժանումները խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում բացառապես ադրբեջանական սադրանքներին հակազդելու նպատակով: Պաշտպանության բանակ

Азербайджанская сторона готовит почву для дальнейших провокационных действий: АО
Распространенное Министерством обороны Азербайджана заявление о том, что 13 августа около 2:30 ночи подразделения Армии обороны Республики Арцах открыли огонь из огнестрельного оружия в направлении азербайджанских позиций в селах Юхари-Вейсал, Сгнах, а также возле Шуши не соответствует действительности.
Об этом распространило заявление Минобороны Республики Арцах.
«Очевидно, что такими лживыми заявлениями азербайджанская сторона готовит почву для дальнейших провокационных действий. Подразделения Армии обороны строго соблюдают режим прекращения огня и предпринимают ответные действия только для противодействия азербайджанским провокациям», - говорится в заявлении.