Արցախի արտգործնախարարն առցանց հանդիպում է ունեցել Հարավային Օսիայի արտգործնախարարի հետ
Օգոստոսի 12-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն առցանց հանդիպում է ունեցել  Հարավային Օսիայի Հանրապետության - Ալանիայի Պետության արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Մեդոևի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ ԱԳՆ-ն։
Քննարկվել են երկու պետությունների միջև առկա կապերին, արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների համագործակցությանը, տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Երկուստեք ընդգծվել է փոխգործակցության հետագա ընդլայնման ու խորացման, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ պարբերական քննարկումների կազմակերպման անհրաժեշտությունը։

Глава МИД Арцаха провёл онлайн-встречу с министром иностранных дел Южной Осетии
Поддержи А1+!12 августа состоялась онлайн-встреча министра иностранных дел Республики Арцах Давида Бабаяна с министром иностранных дел Республики Южная Осетия - Государства Алания Дмитрием Медовым.
В Управлении информации и общественных связей МИД Республики Арцах сообщили что, министры обсудили вопросы, касающиеся двусторонних связей, сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами и последних региональных событий.
Стороны подчеркнули необходимость дальнейшего расширения и углубления сотрудничества и проведения регулярных обсуждений по вопросам, представляющим взаимный интерес.