Երևանի և Ստեփանակերտի համագործակցության շրջանակում անցկացվել են մարզական խաղեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևանում օգոստոսի 4-6-ն անցկացվեցին մարզական պատանեկան մրցաշարեր բասկետբոլ (աղջիկներ և տղաներ), վոլեյբոլ (աղջիկներ) և բռնցքամարտ (8 քաշային կարգերով) մարզաձևերից: Երևանի և Ստեփանակերտի մարզական համագործակցությունը սկիզբ է դրվել դեռևս 2014 թվականին, որից հետո յուրաքանչյուր տարի երկու մայրաքաղաքների մարզական համագործակցությունն իրականացվել է տարբեր մարզաձևերի մրցաշարերով։
Այս տարի առաջին անգամ երեք մարզաձևերից 4-ական թիմ իրականացրեց համատեղ մարզումներ՝ փորձի փոխանակման ու հետագա կապերը հաստատելու նպատակով: Անցկացվեցին ընկերական ստուգողական հանդիպումներ։ Բասկետբոլի տղաների մրցաշարն անցկացվեց «Երևանի Արաբկիրի համալիր մարզաձևերի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի մարզադահլիճում: Բասկետբոլի աղջիկների խաղերն անցկացվեցին օլիմպիական ավանի մարզադահլիճում: Բռնցքամարտի մենամարտերը կազմակերպվեցին Երևանի օլիմպիական հերթափոխի մարզական քոլեջի մարզադահլիճում: Վոլեյբոլի աղջիկների խաղերն անցկացվեցին նախկին «Հավաքականների կենտրոն»-ի մարզադահլիճում:
Միջոցառման նախավերջին օրը Երևանի և Ստեփանակերտի քաղաքային իշխանությունների ներկայացուցիչները գավաթներով ու հուշադրոշներով պարգևատրեցին մասնակից բոլոր թիմերին:
Ստեփանակերտի մարզական պատվիրակության համար «Երևան սիթի տուր» ավտոբուսով կազմակերպվեց նաև շրջագայություն մայրաքաղաքում:
Միջոցառման բոլոր ծախսերն իրականացվել են Երևանի 2021թ. բյուջեով նախատեսված «Մարզական միջոցառումների կազմակերպում» ծրագրով նախատեսված միջոցների հաշվին՝ «Երևանի սպորտ կոմիտե» ՀՈԱԿ-ի և «Աուտսորս» ՍՊԸ համատեղ համագործակցությամբ:

В рамках сотрудничества Еревана и Степанакерта состоялись спортивные игры
4-6 августа в Ереване в рамках сотрудничества Ереван-Степанакерт прошли молодежные спортивные турниры по баскетболу (девочки и мальчики), волейболу (девочки) и боксу (в 8 весовых категориях).
«Спортивное сотрудничество между Ереваном и Степанакертом началось еще в 2014 году, после чего каждый год спортивное сотрудничество между двумя столицами осуществлялось путем турниров по различным видам спорта.
В этом году впервые по 4 команды по каждому из трех видов спорта провели совместные тренировки для обмена опытом и установления дальнейших контактов. Состоялись товарищеские контрольные матчи. В спортивном зале ереванской Детско-юношеской комплексной спортивной школыАрабкира  прошел турнир по баскетболу среди мальчиков. В спортзале Олимпийской деревни прошли игры по баскетболу среди девочек. Поединки по боксу прошли в спортзале Ереванского спортивного колледжа олимпийского резерва. Волейбольные игры девочек проходили в спортзале бывшего Центра спортивных сборных», - говорится в сообщении.
Согласно источнику, в предпоследний день мероприятия представители городских властей Еревана и Степанакерта наградили все команды-участницы кубками и медалями.
Для спортивной делегации Степанакерта была организована экскурсия по столице на автобусе «Ереван Сити Тур», добавив, что все расходы на мероприятие были покрыты за счет средств предусмотренной бюджетом Еревана  2021 года на  программу «Организация спортивных мероприятий» совместно с общественной организацией «Ереванский спорткомитет» и ООО «Аутсорс».