Լը Դրիանն ու Բլինքենը խոսել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տևական խաղաղության հաստատման մասին
Ֆրանսիայի արտգործնախարար Ժան-Իվ Լը Դրիանը, ով հուլիսի 13-14-ն աշխատանքային այցով Վաշինգտոնում էր, հայտնել է, որ ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման խնդրին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այցի արդյունքների ամփոփման շրջանակում Լը Դրիանը հայտնել է, որ ի թիվս միջազգային ու երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի կողմերը քննարկել են տևական խաղաղության հաստատմանն ուղղված հնարավոր քայլերի ձեռնարկման հարցը:
«Ես խոսել եմ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրներ մեր համատեղ գործողությունների մասին՝ հանուն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տևական խաղաղության հաստատման»,- նշել է Ֆրանսիայի արտգործնախարարը:

Ле Дриан и Блинкен говорили об установлении между Арменией и Азербайджаном долгосрочного мира
Министр иностранных дел Франции Жан-Ив Ле Дриан, который 13-14 июля с рабочим визитом находился в Вашингтоне, сообщил, что в ходе встречи с госсекретарем США Энтони Блинкеном был затронут вопрос урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
Как передает «Арменпресс», при подведении итогов визита Ле Дриан сообщил, что в числе других международных и представляющих двусторонний интерес вопросов стороны обсудили и вопрос принятия возможных шагов по установлению между Арменией и Азербайджаном долгосрочного мира.
«Как представитель страны-сопредседателя Минской группы ОБСЕ я говорил о наших совместных действиях по установлению долгосрочного мира между Арменией и Азербайджаном», - сказал он.