Առանձին շրջաններում սպասվում է անձրև, ամպրոպ, հնարավոր է՝ կարկուտ
Հուլիսի 12-17-ն Արարատյան դաշտում և դրա նախալեռներում, Վայոց Ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային գոտում և Երևանում սպասվում է բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ:
Մայրաքաղաքում այսօր ցերեկը, հուլիսի 17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հուլիսի 13-ի երեկոյան ժամերին, 14-16-ը սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում 15-20մ/վ:
Մարզերում այսօր ցերեկը, հուլիսի 13-17-ը հիմնականում կեսօրից հետո և գիշերը՝ առանձին շրջաններում սպասվում են անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում նաև կարկուտ։ Քամին՝ հյուսիս-արևմտյան՝ 5-10մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 12-ի ցերեկը կբարձրանա 2-3 աստիճանով, 13-16-ին՝ ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 3-4 աստիճանով։

В отдельных районах ожидаются дожди и грозы, возможен град
Поддержи А1+!На территории Армении с 12 по 17 июля, в основном после полудня и ночью, в отдельных районах ожидаются дожди с грозами, в отдельных местах возможен град. Ветер северо-западный с порывами до 5-10 м/с, во время грозы возможно усиление ветра до 18 - 23 м/с.
Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что температура воздуха днем 12-го июля повысится на 2-3 градуса, с 13 по16-е июля постепенно понизится на 3-4 градуса.
Днем 12-го, 17-го июля ожидается погода без осадков. В вечерние часы 13-го, с 14 по 16 июля ожидаются кратковременные дожди с грозами, во время грозы возможно усиление ветра до 15-20 м/с.
С 12 по 17 июля в Араратской долине и в ее предгорьях, в предгорьях Вайоц Дзора, в долинах Сюника и в Ереване есть высокий риск возникновения пожара.