Ադրբեջանական դատարանը 2 հայ ռազմագերու դատապարտել է 4 տարվա, իսկ 12 ռազմագերու՝ 6 ամսվա ազատազրկման
Ադրբեջանական դատարանը ավարտել է շինծու մեղադրանքներով հարուցված քրեական գործերով 14 հայ ռազմագերիների դատավարությունը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Բաքվի ծանր հանցագործությունների դատարանում 14 հայ ռազմագերիների դեմ քրեական գործի դատավարության ժամանակ դատախազը «Ադրբեջանի սահմանն ապօրինի հատելու համար» պահանջել էր մեղադրյալներ Գեղամ Սամվելի Սերոբյանին, Հրաչ Արզումանի Ավագյանին դատապարտել 5 տարվա ազատազրկման, իսկ Արմեն Եղիազար Բաղասյանի, Գոռ Վահրամի Գասպարյանի, Կամո Կարենի Սեֆիլյանի, Վոլոդյա Վաչագանի Հակոբյանի, Գեւորգ Նորայրի Հասերթյանի, Սիսակ Գրիշայի Ենգոյանի, Ալբերտ Կոմիի Պետրոսյանի, Ռոմիկ Միսակի Սեդրակյանի, Արամ Գառնիկի Մինոսյանի, Մկրտիչ Սիմոնի Մինոսյանի, Էդգար Վաչագանի Մաթեսյանի և Յուրի Տիգրանի Կարապետյանի համար դատախազը պահանջել էր 2 տարվա ազատազրկման:
Բաքվի դատարանը որոշում է կայացրել Գեղամ Սերոբյանին և Հրաչ Ավագյանին դատապարտել 4 տարվա ազատազրկման, իսկ մնացածին՝ 6 ամիս: Մնացած մեղադրանքները նրանց վրայից հանվել են։
Ի սկզբանե նրանց մեղադրանքներ են առաջադրվել «ահաբեկչություն և դիվերսիա», «զենք պահելը», «սահմանի ապօրինի հատումը» եւ այլ հոդվածներով։

Азербайджанский суд приговорил 2 армянских военнопленных к 4 годам, а 12 военнопленных – к 6 месяцам лишения свободы
Азербайджанский суд завершил процесс над 14 военнопленными армянами по сфабрикованным обвинениям. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на азербайджанские СМИ, прокурор потребовал приговорить Армена Багасяна, Гора Гаспаряна, Камо Сефиляна, Володю Акопяна, Геворга Асертяна, Сисака Енгояна, Альберта Петросяна, Ромика Седракяна, Арама Минасяна, Мкртыча Миносяна, Эдгара Матесяна и Юрия Карапетяна к двум годам лишения свободы, а Грача Авакяна и Гегама Серобяна - пяти годам лишения свободы.
Бакинский суд Грача Авакяна и Гегама Серобяна приговорил к 4 годам лишения свободы, а остальных военнопленных - к 6 месяцам лишения свободы. Удерживаемые Азербайджаном армянские военнопленные приговорены к лишению свободы за «незаконное пересечение границы». По остальным статьям обвинения с них сняты.