Մեր թեկնածուն էր քվեարկել այդ ընտրատեղամասում, սակայն այդտեղ մեր օգտին քվե չկա․ «Ինքնիշխան Հայաստան»
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցության՝ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով դիմումից հետո որոշ ընտրատեղամասերում վերահաշվարկներ են իրականացնելու։ Ինչպես «Ա1+»-ի հետ զրույցում հայտնեց կուսակցության փոխնախագահ Հովսեփ Ղազարյանը՝ Երևանի 2/44 ընտրատեղամասում վերահաշվարկն արդեն իրականացրել են և եթե ԿԸՀ-ի հրապարակած արդյունքներում այնտեղ իրենց 0 ձայն էին հաշվել, վերահաշվարկից հետո պարզվել է, որ այդ ընտրատեղամասից ունեին 7 ձայն։
Խնդրի մասին իրենց ահազանգել էին ընտրողները և նշել, որ իրենք ընտրատեղամասում քվեարկել են կուսակցության օգտին, սակայն վերջում այնտեղից 0 ձայն է հաշվվել․ «Նույնիսկ դեպք կա, որ մեր ցուցակի թեկնածուն էր քվեարկել ընտրատեղամասում, սակայն այդտեղ մեր օգտին քվե չկա»։
Ընտրատեղամասերը, որտեղ վերահաշվարկ են իրականացվելու 12-ն են, հայտնեց Ղազարյանը։ Կան Շիրակի մարզում, Արարատում, Երևանում և էլի մի քանի մարզերում։ Վերահաշվարկները իրականացվելու են այսօր և վաղը։

Наш кандидат проголосовал на этом избирательном участке, однако тем нет голоса в нашу пользу: «Суверенная Армения»
После обращения партии «Суверенная Армения» в Центральную избирательную комиссию на некоторых избирательных участках будут проведены перерасчёты. Как сообщил в беседе с «А1+» вице-председатель партии Овсеп Казарян: перерасчёт на избирательном участке 2/44 в Ереване уже произвели и если по опубликованным ЦИК результатам там у них насчитали 0 голосов, после перерасчёта выяснилось, что на этом избирательном участке у них было 7 голосов.
О проблеме сообщили избиратели, указав, что они голосовали за их партию на этом избирательном участке, однако в конце посчитали 0 голосов: «Даже есть случай, когда кандидат из нашего списка голосовал на избирательном участке, однако там нет голосов в нашу пользу».
Избирательных участков, где будут производиться перерасчёты, 12, сообщил Казарян. Они есть в Ширакской области, в Арарате, в Ереване и ещё в нескольких областях. Перерасчёты будут проводиться сегодня и завтра.