Հայաստանում 2.581.093 ընտրող կա
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2021 թ. թիվ 27-Ա որոշմամբ հաստատված Ազգային ժողովի 2021 թ. հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցի 28-րդ կետի և ի կատարումն ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի` 31.05.2021 թ. հրապարակվում են ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը, որը կազմում է 2.581.093 ընտրող: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Ոստիկանությունը։
Ըստ գտնվելու վայրի և հաշվառում չունեցող ընտրողների՝ քվեարկությանը մասնակցելու համար ընտրողների ցուցակում ընդգրկվելու մասին դիմում ներկայացնելու գործընթացը սկսվում է 31.05.2021 թ.` ընտրություններից 20 օր առաջ:

В Армении 2.581.093 избирателей
Полиция опубликовала количество избирателей, внесенных в список избирателей Республики Армения. Согласно данным полиции, в списке избирателей - 2 581 093 граждан.
«Центральная избирательная комиссия Республики Армения решением N 27-а от 2021 года, утвержденным Национальным собранием, согласно пункту 28 графика основных мероприятий по подготовке и проведению внеочередных выборов, которые состоятся 20 июня, и во исполнение части 7 статьи 8 Избирательного кодекса Республики Армения, утвержденного 31.05.2021 г. публикует общее количество избирателей, включенных в регистр избирателей. Оно составляет 2.581.093 избирателей.
Процесс подачи заявлений о включении в список по месту нахождения избирателей, не состоящих на учете, начинается 31.05.2021 г., за 20 дней до выборов».