Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱպրիլի 26-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կիշան Դան Դեվալին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Հնդկաստանի համագործակցության ներկա վիճակն ու առաջիկա ծրագրերը: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման հեռանկարներին: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մոտ ապագայում մասնագիտական խմբերի փոխայցելությունների կազմակերպման վերաբերյալ` համագործակցությանը գործնական ընթացք հաղորդելու նպատակով:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես՝ Արցախի դեմ սանձազերված ռազմական գործողությունների ընթացքի և դրանց ավարտից հետո ստեղծված իրավիճակի, տարածաշրջանում անվտանգային մարտահրավերների վերաբերյալ:

Вагаршак Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в РА Кишана Дан Девала
Поддержи А1+!Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 26 апреля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в Республике Армения Кишана Дан Девала.
В ходе встречи были обсуждены текущее состояние сотрудничества между Арменией и Индией в области обороны и предстоящие программы. Особое внимание было уделено перспективам развития военно-технического сотрудничества. Достигнута договоренность об организации в ближайшее время взаимных визитов профессиональных групп для придания практического характера сотрудничеству.
Собеседники также обсудили вопросы региональной безопасности, в частности, военные действия против Арцаха и ситуацию после их завершения, а также вызовы безопасности в регионе.