ՌԴ դեսպանն անդրադարձել է Հայաստանի նախագահների հետ հանդիպումներում քննարկված հարցերին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի և Հայաստանի նախկին ղեկավարների հետ քննարկումների առանցքում եղել է ռուս-հայկական բարեկամությունը։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին դեսպանն ասել է լրագրողների հետ ճեպազրույցում:
«Մենք խոսել ենք բոլոր արդիական հարցերի, այդ թվում՝ այն խնդիրների մասին, որոնք առաջացել են 2020 թվականի վերջին ողբերգական իրադարձություններից հետո: Խոսել ենք Ռուսաստանի կողմից իրականացվող խաղաղապահ առաքելության, հումանիտար աջակցության մասին»,- ասել է ՌԴ դեսպանը:
Կոպիրկինն ընդգծել է, որ իր համար հետաքրքիր է եղել լսել գնահատականներ Հայաստանի քաղաքականության վերաբերյալ:
ՌԴ դեսպանը հունվարի 25-ին հանդիպել էր Հայաստանի առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի, իսկ փետրվարի 4-ին՝ Հայաստանի երրորդ նախագահ, Հայաստանի հանրապետական կուսակցության առաջնորդ Սերժ Սարգսյանի հետ:

Посол РФ представил круг тем обсуждения с экс-президентами Армении
В центре обсуждения Чрезвычайного и Полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина и бывших президентов Армении была российско-армянская дружба. Как сообщает Арменпресс, об этом посол сказал на брифинге с журналистами.
«Мы обсудили все текущие вопросы, в том числе проблемы, возникшие после трагических событий конца 2020 года. Мы говорили о миротворческой миссии России и гуманитарной помощи», - сказал он.
Копыркин подчеркнул, что ему было интересно услышать оценки политики Армении.
25 января посол России встретился с первым президентом Армении Левоном Тер-Петросяном, а 4 февраля - с третьим президентом Армении, лидером Республиканской партии Армении Сержем Саргсяном.