Շուշան Փաշինյանը չէ, որ տուն ընտրելու համար պիտի հասներ Մոսկվա. քաղաքացիության հարց էլ չի լուծվել. Հրաչյա Հակոբյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱյդ երիտասարդի պնդումներն իրենց մեջ որևէ լրջություն չեն պարունակում: Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանն այսպես արձագանքեց Վատիկանում Հայաստանի նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանի պնդումներին, թե ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը գործակալ է:
«Իր տեսաուղերձում այդ երիտասարդը երկար ժամանակ խոսում է Թուրքիայի գործակալ լինելու մասին, այլ բաների մասին, վերջում մի թուղթ է ցույց տալիս, որի հավաստիությունը պետք է պարզվի, բայց որտեղ խոսք է գնում ՀՀ ԱԱԾ-ի հետ համագործակցության մասին»:
Հակոբյանը պնդեց՝ թող հրապարակվեն Թուրքիայի գործակալ լինելու մասին փաստեր:
«Ա1+»-ի հարցին, թե թիմի ներսում ի՞նչ քննարկումներ են, համակարծի՞ք են, որ Նիկոլ Փաշինյանը կարող է շարունակել բանակցությունները՝ հաշվի առնելով, որ ընդդիմությունը հակառակն է պնդում՝ մատնանշելով նաև, որ գերիների հարցում տեղաշարժ չկա, Հակոբյանն արձագանքեց.
«Այս պահի դրությամբ թիմի ներսում կա կոնսենսուս, որ Նիկոլ Փաշինյանը և ընդհանրապես մեր այսօրվա կառավարությունն այն կառավարությունն է, և Նիկոլ Փաշինյանն այն ղեկավարն է, որը կարող է շարունակել բանակցությունները: Ռազմագերիների հարցը օրակարգում է, և ընթանում է գործընթաց, չի կարելի պնդել, որ այդ հարցը չլուծվեց»:
Հակոբյանն անդրադարձավ նաև հրապարակումներն, թե վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը դուստրերի հետ Մոսկվայում է, քաղաքացիության հարցեր են լուծում, բնակարան են ընտրում: Հակոբյանն ասաց՝ վարչապետի կինն ու դուստրերը մասնավոր այցով են Մոսկվայում.
«Որևէ քաղաքացիության, տուն ձեռք բերելու հարց չկա և չի կարող լինել, պարզապես ծիծաղելի է, երբ մարդիկ ասում են, որ Աննա Հակոբյանը, Մարիամ և Շուշան Փաշինյանները գնացել են տուն ընտրելու, կարծում եմ՝ Շուշան Փաշինյանը չէ, որ տուն ընտրելու համար պիտի հասներ Մոսկվա»:
Պատգամավորը նաև տեղեկացրեց՝ արտահերթ ընտրությունների վերաբերյալ քննարկումները շարունակում են և չեն պատրաստվում շտապել այդ հարցում:

Шушан Пашинян – это не тот человек, который должен был поехать в Москву для выбора дома, вопрос гражданства также не решался: Рачья Акопян (видео)
Утверждения этого молодого человека не содержат в себе ничего серьёзного. Депутат Национального собрания от фракции «Мой шаг» Рачья Акопян так отреагировал на утверждения бывшего посла Армении в Ватикане Микаэла Минасяна, что председатель НС Арарат Мирзоян является агентом.
«В своём видеопослании этот молодой человек долго говорит о том, что он агент Турции, о других вещах, в конце показывает бумагу, достоверность которой должна быть выяснена, где речь идёт о сотрудничестве с СНБ РА».
Акопян настаивает: пусть опубликуют факты о том, что он агент Турции.
На вопрос «А1+» о том, какие обсуждения внутри команды, согласны ли они, что Никол Пашинян может продолжать переговоры, учитывая, что оппозиция утверждает обратное, отмечая также то, что не прогресса в вопросе пленных, Акопян ответил:
«На данный момент в команде есть консенсус, что Никол Пашинян и сегодняшнее правительство в целом – это то правительство, и Никол Пашинян – это тот руководитель, который может продолжить переговоры. Вопрос военнопленных находится на повестке, и идёт процесс, нельзя утверждать, что этот вопрос не решился».
Акопян также обратился к публикациям о том, что супруга премьер-министра Анна Акопян с дочерями находится в Москве, решают вопрос гражданства, выбирают квартиру. Акопян сказал: супруга и дочери премьер-министра находятся в Москве с частным визитом:
«Никаких вопросов гражданства, приобретения дома нет и не может быть, просто смешно, когда люди говорят, что Анна Акопян, Мариам и Шушан Пашиняны поехали выбирать дом, думаю, что не Шушан Пашинян должна была поехать в Москву для того, чтобы выбрать дом».
Депутат также сообщил: обсуждения о внеочередных выборах продолжаются и не собираются спешить в этом вопросе.
Поступок депутатов, покидающих фракцию, Акопян не может оценить положительно:
«Они неоднократно признавались, что полученный ими голос – это не их голос, они не заслужили этот голос».