Մեր տվյալներով կապանցիները բավականին տներ են հանել վաճառքի և հնարավոր է, որ թողնեն ու գնան. ԼՀԿ պատգամավոր
Կապան քաղաքում տներ չեն այրվում,- այս մասին Ա1+-ի հետ զրույցում ասաց ԼՀԿ պատգամավոր Սրբուհի Գրիգորյանը, ով այս պահին գտնվում է Սյունիքում։ Գրիգորյանն ասաց, որ Կապանի քաղաքապետ Գևորգ Փարսյանի հետ քննարկել են ընդհանուր իրավիճակը, որը մի փոքր բարդ է։
Պատգամավորը հավելեց, որ չի հասցրել հետևել համացանցում տարածվող լուսանկարներին և վիդեոներին բայց ասում է իր աչքի տեսածը, որ Կապան քաղաքում ոչ մի տուն չի այրվում. Միակ մտահոգող հարցն այն է, որ կարող է Կապանից արտահոսք լինել, պիտի երկիրը կարողանա քաղաքացիների անվտանգության խնդիրները լուծել, որպեսզի քաղաքացիները շարունակեն ապրել Կապանում,-նշեց Գրիգորյանը.
«Մեր տվյալներով կապանցիները բավականին տներ են հանել վաճառքի և հնարավոր է, որ թողնեն ու գնան,- հայտնեց պատգամավորը։ Կապան քաղաքի մեջ ոչ մի այրվող տուն չկա», -եզրափակեց ԼՀԿ պատգամավորը։

По нашим данным, капанцы выставили на продажу довольно много домов, и, возможно, они уедут: депутат от ПСА
В городе Капан дома не сжигают, - об этом в беседе с А1+ говорит депутат от ПСА Србуи Григорян, которая в настоящий момент находится в Сюнике. Григорян сказала, что они обсудили ситуацию с мэром Капана Геворгом Парсяном, она несколько сложная.
Депутат добавила, что не успевает следить за фотографиями  и видео, распространяемыми в интернете, но говорит то, что видела своими глазами: в городе Капан не горит ни одно здание. Единственный беспокоящий вопрос - то, что может быть отток из Капана, страна должна суметь решить вопросы безопасности граждан, чтобы граждане продолжили жить в Капане, - отметила Григорян:
«По нашим данным, капанцы вынесли на продажу довольно много домов, и, возможно, уедут, - сообщила депутат. - В городе Капан нет ни одного горящего дома», - заключила депутат от ПСА.