Հայփոստի փոստային բաժանմունքներում գյուղերի բնակիչները կկարողանան դեղորայք պատվիրել
Հայփոստը Հայաստանի մարզերում սկսում է պիլոտային նոր ծրագիր Ալֆա- Ֆարմ ընկերության հետ: Առայժմ ծրագիրը կներառի տարբեր մարզերի 10 գյուղեր:
«Գյուղում՝ ինչպես քաղաքում» կարգախոսի ներքո ամռանը մեկնարկած Հայփոստի՝ զարգացման նոր ընդգրկուն ծրագրի շրջանակներում, նախատեսվում է գյուղական համայնքներում ավելի հասանելի դարձնել ինչպես պետական, ֆինանսական, բանկային, այնպես էլ կոմերցիոն մի շարք ծառայություններ:
Նոր նախաձեռնությամբ, գյուղերի բնակիչները կարող են դեղեր պատվիրել և երեք օրվա ընթացքում ստանալ իրենց փոստային բաժանմունքներում: Նույնիսկ ամենահեռավոր մարզերի բնակիչները կարող են պատվիրել բոլոր դեղերը, որոնք առկա են Երևանում:
Էական է, որ Հայփոստում պատվիրված դեղերի գինը նույնն է լինելու, ինչ Երևանում: Առաջիկայում ծրագիրը կտարածվի ողջ Հայաստանում և կկիրառվի բոլոր գյուղական բնակավայրերում:
<Այս նախաձեռնությունը բավական լուրջ սոցիալական խնդիր է լուծում մարզերի Գյուղական վայրերի բնակիչների համար: Երբեմն որոշ դեղորայք չի լինում նույնիսկ մարզկենտրոնի դեղատներում, երբեմն հնարավոր չէ ամենապարզ դեղերն անգամ  ձեռք բերել, որովհետև տվյալ գյուղում չկա դեղատուն: Այժմ խնդիրը կլուծվի  ընդամենը Հայփոստի բաժանմունք այցելելով և պատվիրելով անհրաժեշտ դեղորդայքը: Ի դեպ շատ շուտով Հայաստանում, Հայփոստի միջոցով հնարավոր կլինի դեղեր պատվիրել արտասահմանից, նույնիսկ բավական դժվար գտնվող և թանկարժեք դեղեր>,- նշում է Հայփոստի տնօրեն Հայկ Կարապետյանը:

Жители сел смогут заказывать лекарства в почтовых отделениях “Айпост”
Поддержи А1+!“Айпост” совместно с компанией “АльфаФарм” в регионах Армении запускает новую пилотную программу.
В рамках новой масштабной программы развития компании “Айпост”, стартовавшей летом нынешнего года под девизом “В селе - как в городе”, планируется государственные, финансовые, банковские и коммерческие услуги в сельских общинах сделать более доступными.
В рамках новой инициативы жители сел смогут заказать лекарства и получить их в течение трех дней в своих почтовых отделениях.
Важно, что цены на лекарства, заказываемые через “Айпост”, будут такими же, как в Ереване. В ближайшем будущем программа будет распространена по всей Армении, по всем сельским районам.
“Эта инициатива для жителей сельской местности регионов решает очень серьезную социальную проблему. Иногда некоторых лекарств не бывает даже в аптеках районных центров, иногда не бывает возможности приобрести даже самые простые лекарства, потому что в селах нет аптек. Теперь эта проблема будет решаема, просто посетив филиал “Айпост” и заказав необходимое лекарство. Кстати, очень скоро в Армении через “Айпост” можно будет заказывать лекарства и из-за рубеж, даже дорогие лекарства, что довольно сложно”, - сказал директор “Айпоста” Айк Карапетян.