Արցախի կանանց բողոքի ակցիան Ռուսաստանի դեսպանատան մոտ. նրանք նամակ փոխանցեցին (տեսանյութ)
Արցախցի կանայք ու երեխաներն այսօր Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատան մոտ էին։ Նրանք իրենց հետ բերել էին Հայրենական պատերազմի հայ հերոսների ու մասնակիցների լուսանկարները՝ հիշեցնելով Ռուսաստանին, որ Հայրենական պատերազմի բազմաթիվ հայ հերոսներից էին նաեւ արցախցիներ։
Նրանք պնդեցին, որ այսօր Արցախն աջակցության կարիք ունի, որովհետեւ խաղաղ բնակչությունը հրթիռակոծում է բազմաթիվ զինատեսակներով, իսկ սահմանին զինվորները կռվում են Ադրբեջանի, Թուրքիայի և սիրիացի վարձկանների դեմ։
Հավաքվածների շարքերում էին նաեւ զինվորի մայրեր, նրանց մեկը ուղիղ հեռախոսակապ միացրեց առաջնագիծ, հավաքվածները ծափերով ողջունեցին տղաներին։ Արցախցի կանայք իրենց ուղերձը հղեցին և հայերենով, և ռուսերենով՝ Ռուսաստանին համարելով եղբայրական երկիր և պնդելով, որ սպասում է Ռուսաստանի աջակցությանը։

Женщины Арцаха провели акцию протеста перед посольством России, они передали письмо (видео)
Поддержи А1+!Женщины из Арцаха, вынужденно переехавшие в Ереван, вместе со своими детьми провели акцию протеста у посольства Российской Федерации в Республике Армения.
Они требовали от международного сообщества не молчать и адекватно реагировать на турецко-азербайджанскую террористическую агрессию, направленную против Арцаха.
Участники акции держали в руках фотографии Адольфа Гитлера, а также плакаты, на которых были изображены Реджеп Эрдоган, Ильхам Алиев и Адольф Гитлер, они были приравнены.
В руках участники также были фотографии армянских героев-участников Великой Отечественной войны и их предков.