«Աշունը իրոք թեժ է լինելու և մենք դա ապահովելու ենք»․Գևորգ Գորգիսյան (տեսանյութ)
«Ես կարծում եմ, որ աշունը իրոք թեժ է լինելու և մենք դա ապահովելու ենք»,-այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում հայտարարեց ԼՀԿ խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանը՝ անդրադառնալով առաջիկայում ԼՀԿ-ի դիրքավորմանը և անելիքներին։
«Հենց առաջիկա նիստում քննարկվելու է Արայիկ Հարությունանին ուղղված մեր հարցապնդումը ու չի բացառվում, որ վերջում մենք պահանջենք նրա հրաժարականը, քանի որ հարցապնդման այն պատասխանը, որը մենք գրավոր ստացել ենք, բնավ մեզ չի բավարարել, իսկ վերջին օրերին հարցապնդումից հետո բազմաթիվ հարցեր են առաջացել, որոնց պատասխանները նա կրկին պիտի տա և կարծես թե հանրային նրա խոսքից մենք չենք ստացել այդ պատասխանները»։
Թեժ աշնան համատեքստում Գորգիսյանը հիշեցրեց նաև կորոնավիրուսի  տարածման հետևանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու նախաձեռնության մասին, չբացառեց, որ այդ հանձնաժողովի գործունեության հետևանքով կլինեն պաշտոնյաներ, ովքեր կենթարկվեն քրեական պատասխանատվության։
Գորգիսյանը հավելեց նաև՝ իրենց համար հասկանալի չէ արտախորհրդարանական ուժերի համախմբման օրակարգը։
Մեր հարցին, թե հնարավո՞ր է միանան ԲՀԿ-ի նախաձեռնած հանրահավաքին, պատգամավորն ասաց՝ երբ ժամանակը գա, կքննարկեն, բաց չի բացառվում , որ իրենք անձամբ նախաձեռնեն նմանատիպ միջոցառում։

«Осень действительно будет жаркой, и мы это обеспечим»: Геворг Горгисян (видео)
«Я думаю, что осень действительно будет жаркой, и мы это обеспечим»,- об этом в беседе с «А1+» заявил секретарь фракции ПСА Геворг Горгисян, обратившись к дальнейшему позиционированию и действиям ПСА.
«На предстоящем заседании будет обсуждаться наша интерпелляция, адресованная Араику Арутюняну, и не исключено, что в конце мы потребуем его отставки, поскольку ответ на интерпелляцию, полученный нами в письменном виде, разумеется, нас не удовлетворил, а в последние дни возникло множество вопросов, ответы на которые он вновь должен дать и похоже, что из его публичной речи мы не получили эти ответы».
В контексте жаркой осени Горгисян также напомнил об инициативе создания следственной комиссии, изучающей последствия распространения коронавируса, не исключил, что в результате деятельности этой комиссии будут чиновники, которых привлекут к уголовной ответственности.
Горгисян также добавил, что им непонятна повестка объединения внепарламентских сил.
На наш вопрос, могут ли они присоединиться к митингу, инициированному ППА, депутат сказал: когда придет время – обсудят, но не исключено, что они сами инициируют подобное мероприятие.