Բուհերը նույնպես կբացեն դռները․ նախարար
Հարգելի ուսանողներ և դասախոսներ, այսօր պարետատան հետ քննարկման արդյունքում որոշում է կայացվել վերսկսել դասապրոցեսը նաև բուհերում:
Սեպտեմբերի 1-ին դասապրոցեսը կմեկնարկի միայն բակալավրի առաջին կուրսի ուսանողների համար: Դասերի մեկնարկի կարգի և դասացուցակների մասին տեղեկացեք բուհերի պաշտոնական կայքերից:
Մյուս բոլոր ուսանողների համար դասերի մեկնարկը տրվելու է սեպտեմբերի 15-ից:
Բուհերի ղեկավարների հետ հանդիպման արդյունքում նաև արձանագրվել է, որ բուհերը իրենք են որոշելու դասապրոցեսի կազմակերպման եղանակը` այն իրականացնելով հիբրիդային եղանակով` առկա և հեռավար: Մանրամասները բուհերը կհրապարակեն իրենց կայքերում և դասացուցակի մասին կհայտնեն լրացուցիչ:
Սիրելի ուսանողներ և դասախոսներ, հակահամաճարակային կանոնների որակյալ պահպանումը դասապրոցեսի անընդհատության ապահովման գրավականն է: Այս ամենին պատշաճ չվերաբերվելու դեպքում սահմանափակումներն անխուսափելի են:

Вузы также откроют двери: министр
Поддержи А1+!Комендатура Армении решила возобновить учебный процесс в вузах. Об этом на своей странице в Facebook написал министр образования, науки, культуры и спорта Армении Араик Арутюнян.
«Уважаемые студенты и преподаватели, сегодня в результате обсуждения с комендатурой было принято решение о возобновлении учебного процесса в вузах. Уроки начнутся 1 сентября только для студентов первого курса бакалавриата. О порядке и расписании можно узнать на официальных сайтах вузов», - написал министр.
Арутюнян сообщил, что занятия для всех остальных студентов начнутся 15 сентября.
«По итогам встречи с руководителями вузов было констатировано, что университеты сами определят способ организации учебного процесса, реализуя его гибридным способом - очно и дистанционно. Университеты опубликуют подробности на своих сайтах и предоставят дополнительную информацию об учебной программе», - отметил Араик Арутюнян.
Министр добавил, что качественное соблюдение противоэпидемических правил является залогом непрерывности учебного процесса. Ограничения неизбежны, если ко всему этому не относиться должным образом.