Նոր տվյալներ Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի վերաբերյալ. մահվան 7 նոր դեպք
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 18698 դեպք, որոնցից 7560-ն` առողջացած, 309-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 10728 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 89992 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 665 նոր դեպք և 746 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում Առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ պացիենտները եղել են 62 (տղամարդ), 65 (կին), 70 (տղամարդ), 79 (կին), 64 (կին), 85 (տղամարդ) և 76 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 101 է:

Новые данные о подтвержденных случаях коронавируса в Армении: 7 новых случаев смерти
В Армении 18 июня по состоянию на 11:00 подтверждено 18 698 случаев COVID-19, из которых 7 560 выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 10 728 пациентов. Всего было проведено 89 992 теста. Выявлено 665 новых случаев заражения, 746 пациентов выздоровели.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 309 летальных исхода (увеличились еще на 7).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что погибшие пациенты были мужчины 62, 70, 85 лет и женщины 65, 79, 80, 64, 76  лет. Все пациенты имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано  еще 2 случая смерти, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной  инфекции, а вследствие другой болезни. Таких случаев - 101.