150620Armen Grigoryan
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 15-ին ընդունել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ԱՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սամվել Բաբայանը, քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների անվտանգային ոլորտներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել պարենային անվտանգության խնդիրներին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ փոխգործակցված ինտենսիվ աշխատանքի միջոցով հնարավոր կլինի ապահովել նախանշված ծրագրերի իրականացումը և հասնել ցանկալի արդյունքի:

150620Armen Grigoryan
15 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял секретаря Совета безопасности Республики Армения Армена Григоряна.
На встрече, в которой принял участие и секретарь Совета безопасности Республики Арцах Самвел Бабаян, был обсужден широкий круг вопросов, касающихся сфер безопасности двух армянских республик. Особое внимание было уделено проблемам продовольственной безопасности.
Араик Арутюнян подчеркнул, что посредством интенсивной совместной работы возможно будет обеспечить реализацию намеченных программ и достичь желаемого результата.