Դուք ստացել եք Արցախի ժողովրդի մանդատը․ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության նորընտիր Նախագահ Արայիկ Հարությունյանին
Մեծարգո պարոն Հարությունյան,
Իմ և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Արցախի Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու առիթով։
Տեղի ունեցած նախագահական եւ խորհրդարանական ընտրություններում Արցախի ժողովուրդն արտահայտեց իր քաղաքական կամքը՝ իրացնելով մրցակցային ընտրությունների միջոցով պետական կառավարման մարմիններ ձևավորելու իր անքակտելի իրավունքը:
Արցախի ժողովուրդը մեկ անգամ ևս հաստատեց իր հողի վրա ապրելու, ինքնակազմակերպվելու, աշխատելու եւ արարելու իր աննկուն կամքն ու իրավունքը: Մեկ անգամ ևս ապացուցվեց, որ Արցախն անկախ և ժողովրդավարական պետություն է՝ իր կայացած ինստիտուտներով և հասուն քաղաքացիական հասարակությամբ:
Արցախի Հանրապետության մեծարգո նորընտիր Նախագահ,
Դուք ստացել եք Արցախի ժողովրդի մանդատը՝ ամրապնդելու Արցախի անվտանգությունը, զարգացնելու տնտեսությունը և կառուցելու ժողովրդավարական արժեքների, մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների վրա հիմնված հասարակություն:
Այս նպատակին հասնելու համար Դուք որդեգրել եք պետական կառավարման համակարգի, տնտեսական, քաղաքական, դատաիրավական, հանրային կյանքի այլ ոլորտներում խորը եւ համակարգված բարեփոխումներ իրականացնելու օրակարգ՝ եւ այս գործընթացում կարող եք հույս դնել Հայաստանի կառավարութան եւ անձամբ իմ աջակցության վրա։
Ձեզ եւ Արցախի հերոսական ժողովրդին մաղթում եմ հաջողություն, բազմաթիվ ձեռքբերումներ, որին համոզված եմ՝ կկարողանանք հասնել մեր լավագույն ջանքերը մեկտեղելով։

Вы получили мандат народа Арцаха: Никол Пашинян поздравил Араика Арутюняна
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание новоизбранному президенту Республики Арцах Араику Арутюняну
“Многоуважаемый господин Арутюнян,
От имени правительства Республики Армения и от себя лично поздравляю Вас с избранием на пост президента Республики Арцах.
На президентских и парламентских выборах народ Арцаха выразил свою политическую волю, реализовав свое неотъемлемое право на формирование органов государственного управления на основе конкурентных выборов.
Народ Арцаха еще раз подтвердил свою неизменную волю и право жить, работать и творить на своей земле. В очередной раз было доказано, что Арцах является независимым и демократическим государством со своими сформированными институтами и зрелым гражданским обществом.
Многоуважаемый новоизбранный президент Республики Арцах,
Вы получили мандат народа Арцаха на укрепление безопасности, развитие экономики и построение общества на основе демократических ценностей, прав человека и фундаментальных свобод.
С этой целью Вы приняли повестку проведения глубоких и систематических реформ в государственном управлении, экономике, политической, судебно-правовой и других сферах общественной жизни, и в этом процессе Вы можете рассчитывать на поддержку правительства Армении и лично мою поддержку.
Желаю Вам и героическому народу Арцаха успехов, многих достижений, которых, я уверен, мы сможем достичь, объединив наши усилия”.