«30 տարի է՝ ապրում եմ փողոցում, գոմերում, տարբեր վայրերում» (տեսանյութ)
1992 թվականի օգոստոսի 8-ին Արծվաշենից (Հայաստանի էքսկլավ Ադրբեջանում) տեղահանված Սաթիկ Շուշանյանը եկել էր կառավարության շենքի առջև։
«Մոտ 30 տարի ես ապրում եմ փողոցում, գոմերում, տարբեր վայրերում, վատ, կեղտոտ, փնթի պայմաններում:  Դա իմ մեղքը չէ։ Ես ինչ մեղավոր եմ, որ բռնի տեղահանվել եմ»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Շուշանյանը։ Վերջինս իր որդու հետ է բնակվում։
Քաղաքացին նշեց, որ Արծվաշենից տեղահանվելով՝ կորցրել է մեծ հարստություն՝ երկհարկանի բնակարան, մեքենաներ, կենդանիներ։ Շուշանյանը հավելեց, որ իր հարազատները փախել են տարբեր երկրներ։
«Ես ընդամենը ստանում եմ 16 հազար դրամ նպաստ, 26 հազար 500 դրամ թոշակ, ես այդքանով ո՞նց տուն ստեղծեմ։ Ուղղակի խնդրում եմ՝ ինձ աջակցեն»,- ընդգծեց Արծվաշենից բռնի տեղահանվածը։

«Я 30 лет живу на улице, в хлевах, в различных местах» (видео)
Поддержи А1+!8-го августа 1992 года выселенная из Арцвашена (эксклав Армении в Азербайджане) Сатик Шушанян пришла перед зданием правительства.
«Я около 30 лет живу на улице, в хлевах, в различных местах, в плохих, грязных условиях. Это – не моя вина. Я не виновна, что была насильственно выселена», - в беседе с «А1+» сказала Шушанян. Последняя живет со своим сыном.
Гражданка отметила, что, будучи переселенной из Арцвашена, потеряла большое богатство: двухэтажную квартиру, автомобили, животных. Шушанян добавила, что ее родственники убежали в различные страны.
«Я всего лишь получаю пособие 16 тысяч драмов, пенсию 26 тысяч 500 драмов, как мне на это создать дом? Просто прошу, чтобы мне помогли», - подчеркнула переселенная из Арцвашена.