Տիգրան Ավինյանը օդանավակայանում ծանոթացել է կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքներին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 10-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի, ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունների ժամանակավոր կատարող Էդուարդ Մարտիրոսյանի, Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանի, Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի ղեկավար Հակոբ Ավագյանի և այլ պաշտոնատար անձանց ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել Զվարթնոց օդանավակայանում: Պաշտոնյաների ու օդանավակայանի աշխատակիցների կողմից փոխվարչապետին է ներկայացվել կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելու նպատակով իրականացվող միջոցառումները, որոնք 24-ժամյա բնույթ են կրում: Անդրադարձ է կատարվել ռիսկային երկրներից ժամանող ուղևորների հետ տարվող աշխատանքներին, ջերմաչափման ու այլ կանխարգելիչ բժշկական միջոցառումներին, հասցեական քարտերի լրացմանը: Փոխվարչապետը կարևորել է կանխարգելիչ աշխատանքների առավել արդյունավետ կազմակերպվածությունը ու նշել, որ այսուհետ բոլոր ուղևորները (անկախ նրանից թե ժամանել են ռիսկային գոտու երկրից թե ոչ) պետք է լրացնեն հասցեական քարտերը, որտեղ նաև ներառվելու է վերջին 14 օրվա ընթացքում քաղաքացիների այցելած երկրների մասին տեղեկատվությունը: Տիգրան Ավինյանը ներկա է եղել նաև ավիաթռիչքներից մեկով ժամանող ուղևորների ստուգման գործընթացին:

Работы по предотвращению распространения коронавируса в аэропорту Звартноц носят 24-часовой характер (видео)
Вице-премьер Тигран Авинян в сопровождении министра здравоохранения Арсена Торосяна, исполняющего обязанности директора СНБ Эдуарда Мартиросяна, председателя Комитета гражданской авиации Татевик Ревазян, руководителя Инспекционного органа здравоохранения и труда Акопа Авагяна и других официальных лиц 10 марта совершил визит в аэропорт “Звартноц”.
Официальные лица и сотрудники аэропорта проинформировали вице-премьера о круглосуточных мерах по предотвращению распространения коронавируса. Были затронуты работы с прибывающими из стран зоны риска пассажирами, измерение температуры и другие профилактические медицинские мероприятия, заполнение адресных карточек.
Вице-премьер подчеркнул важность более эффективной организации профилактических работ и отметил, что все пассажиры (независимо от того, прибыли они из стран зоны риска или нет) должны заполнить адресные карточки, которые будут содержать информацию о странах, которые они посетили за последние 14 дней.
Тигран Авинян также присутствовал при проверке пассажиров, прибывающих в страну по одному из рейсов.