Համակարգի ներսում լինում են դեպքեր, երբ չի կատարվում հեղափոխության պահանջներին համապատասխան քայլեր․ ԱԽ քարտուղար (տեսանյութ)
Կառավարության նիստից հետո, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանիի հայտարարությանը, թե պետական կառավարման համակարգում դավաճաններ կան։
«Եթե կոնկրետ անուններ տալու անհրաժեշտություն լիներ, վարչապետը կխոսեր: Ընդհանուր առմամբ համակարգի ներսում պարբերաբար լինում են դեպքեր, երբ չի կատարվում հեղափոխության պահանջներին համապատասխան քայլեր և ցանկացած դեպքում, երբ որ դրանք հստակեցվում, բացահայտվում են համապատասխան որոշումներ կայացվում են»,- ասաց ԱԽ քարտուղարը։
Լրագրողը նկատեց, որ էական փոփոխություններ չեն եղել, միայն հայտարարություններ են արվում։ Բացի դրանից, ի՞նչ գործնական քայլեր եք կատարում։
«Գործնական բազմաթիվ քայլեր են մինչ այսօր կատարվել, սկսած կառավարման համակարգի տարբեր բարեփոխումներից, մինչև որոշումներ, որոնցով եղել են մարդիկ, որ այլևս չեն աշխատում, դրանք բոլորը այդ նպատակին են ծառայում»,-ասաց ԱԽ քարտուղարը։
Լրագրողը հետաքրքրվեց՝ ակնարկո՞ւմ եք նախկին ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանին, և ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանին։ Արմեն Գրիգորյանը անուններ չտվեց։ Լրագրողի դիտարկմանը, թե պետական դավաճանության համար քրեական գործեր չկան, Արմեն Գրիգորյանը նշեց, որպեսզի իրավական գործընթացը արդունավետ լինի, պետք է ունենանք անկախ դատարան, իսկ անկախ դատարանի հարցը լուծված չէ:Նա հուսով է, որ ապրիլի հինգից հետո այդ հարցը ևս կլուծվի:
Անդրադառնալով ԱԱԾ ղեկավարի՝ ահաբեկիչների ցանցի մասին հայտարարություններին, քաղաքացիները մտահոգվելու պատճառ ունե՞ն, Արմեն Գրիգորյանն ասաց, որ այս պահին մտահոգվելու տեղիք չկա, որովհետև ԱԱԾ-ն արդյունավետ աշխատում է:
«Ցանցերը որոնց մասով կասկածներ կային, բացահայտված էին և այս պահին հավելյալ ինֆորմացիա չեմ կարող տալ»,-ասաց նա։

Внутри системы бывают случае, когда не выполняются шаги, соответствующие требованиям революции: Секретарь СБ (видео)
Поддержи А1+!После заседания Правительства секретарь Совета безопасности Армен Григорян в беседе с журналистами обратившись к заявлению премьер-министра Никола Пашиняна о том, что есть предатели в системе государственного управления.
«Если б была необходимость в названии конкретных имен, премьер-министр сказал бы. В целом внутри системы периодически бывают ситуации, когда не выполняются соответствующие требованиям революции шаги и в любом случае, когда они конкретизируются, выявляются, принимаются соответствующие решения», - сказал секретарь СБ.
Журналист заметил, что не было существенных изменений, только делаются заявления. Кроме того, какие практические шаги совершаются?
«До сих пор сделаны многочисленные практические шаги, начиная с различных реформ системы управления, до решений, по которым были люди, которые больше не работают, все они служат этой цели», - сказал секретарь СБ.
Журналист поинтересовался, намекаете на бывшего начальника полиции Валерия Осипяна и начальника СНБ Артура Ванецяна? Армен Григорян не назвал имен. На наблюдение журналиста, что нет уголовных дел за государственную измену, Армен Григорян отметил, чтобы правовой процесс был эффективным, нужно иметь независимый суд, а вопрос независимого суда не решен. Он надеется, что после пятого апреля этот вопрос также решится.
Обратившись к заявлениям начальника СНБ о террористической сети, есть ли повод для беспокойства граждан? Армен Григорян сказал, что в настоящий момент нет повода для беспокойства, потому что СНБ эффективно работает.
«Сети, по части которых были подозрения, обнаружены и в настоящий момент дополнительной информации я дать не могу», - сказал он.