Պաշտոնական լիազորություններն իրականացնելիս, Դուք քարոզչություն էիք անում. ԼՀԿ-ականը՝ Պապիկյանին (տեսանյութ)
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանին, դիտողություն արեց Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանին։ Պատգամավորն ասաց, որ քիչ առաջ նախարարը ԱԺ ամբիոնից ելույթ ունենալիս՝ պաշտոնական լիազորություններն իրականացնելիս քարոզչություն էր անում, ինչն օրենքով արգելված է։ Գևորգ Գորգիսյանի ելույթից հետո նիստերի դահլիճում սկսեցին ծիծաղել և տեղից դիտարկումներ անել, ինչը լսելի չեղավ։ Արձագանքելով դրանց, ԼՀԿ-ական պատգամավորն ասաց, որ հարցուպատասխանի ժամանակ դահլիճում ներկա գտնվելը բխում է պաշտոնական լիազորություններից և նախարարի լիազորությունները չի սահմանվում ժամերով։ Այնուհետև Գևորգ Գորգիսյանը հարց ուղղեց Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին։
«Ինձ հասած տեղեկություններով՝ արդեն մոտ երեք ամիս է որոշ գործարաններ չեն աշխատում, թեև նշվում է, որ բանակը դրանց կարիքն ունի։ Այս խնդիրը որտեղի՞ց է առաջացել»,- հետաքրքրվեց նա։
Պաշտպանության նախարարն ասաց, որ գնումների գործընթացում նախարարությունը շուրջ 20 %- ի չափով ձեռքբերումներ է իրականացնում ներքին շուկայից:
«Ես այս պահին չեմ կարող ասել, թե ինչու են պարապուրդի մեջ գտնվում կազմակերպությունները, չգիտեմ ինչքանով է դա հիմնավոր, բայց ՊՆ-ն ամեն կերպ խրախուսում է ներքին արտադրությունը»,- ասաց Դավիթ Տոնոյանը։

При осуществлении должностных полномочий Вы осуществляли пропаганду: представитель ПСА - Папикяну (видео)
Депутат от фракции «Светлая Армения» Геворг Горгисян на вопросах-ответах НС-Правительство сделал замечание министру территориального управления и инфраструктур Сурену Папикяну. Депутат сказал, что недавно министр, выступая с кафедры НС, осуществляя должностные полномочия, агитировал, что запрещено законом. После выступления Геворга Горгисяна в зале заседаний начали смеяться и делать замечания с места, которые были не слышны. Реагируя на них, депутат от ПСА сказал, что нахождение в зале во время вопросов и ответов вытекает из должностных оплномочий и полномочия министра не ограничиваются часами. Затем Геворг Горгисян адресовал вопрос министру обороны Давиду Тонояну.
«По дошедшим до меня сведениям, уже около трех месяцев, как заводы не работают, хоть и отмечаются, что армия в них нуждается. Откуда возникла эта проблема?» - поинтересовался он.
Министр обороны сказал, что в процессе закупок министерство приблизительно на 20% делает покупки на внутреннем рынке.
«Я в настоящий момент не могу сказать, почему организации находятся в простое, не знаю, насколько это обосновано, но МО всячески поощряет внутреннее производство», - говорит Давид Тоноян.