Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎրաստանում երկօրյա պաշտոնական այցով գտնվող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը րոպեներ առաջ ժամանեց Վրաստանի նախագահի նստավայր։
Վարչապետին դիմավորելուց հետո նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին և Նիկոլ Փաշինյանը համատեղ լուսանկարվեցին։ Երկու երկրների ղեկավարները առանձնազրույց ունեցան։ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց, որ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ առաջին հանդիպումից հետո կարող է արձանագրել, որ երկու երկրների միջև հարաբերությունները դրական զարգացումներ ունեն։
Վրաստանի և Հայաստանի ղեկավարների առանձնազրույցից հետո Սալոմե Զուրաբիշվիլիի անունից պաշտոնական ճաշ կտրվի։
Այնուհետև Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի «Հերոսների» պուրակ, որտեղ ծաղիկներ կդնի հուշակոթողին և հարգանքի տուրք կմատուցի։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր առավոտյան Վրաստան է ժամանել երկօրյա պաշտոնական այցով։
Նա նախ այցելեց Վրաստանի Կառավարություն, որտեղ առանձնազրույց ունեցավ Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիայի հետ, այնուհետև ընդյալնված կազմով հանդիպում տեղի ունեցավ, որից հետո երկու երկրների վարչապետերը ԶԼՄ-ների համար հայտարարությամբ հանդես եկան։

Никол Пашинян встретился с президентом Грузии Саломе Зурабишвили (видео)
Поддержи А1+!Продолжается официальный визит премьер-министра Никола Пашиняна в Грузию. Состоялась встреча премьер-министра с президентом Грузии Саломе Зурабишвили.
Приветствуя премьер-министра Армении, г-жа Зурабишвили высоко оценила дружественные отношения между двумя странами и отметила, что обсужденные на сегодняшних встречах вопросы и инициативы станут новым стимулом для дальнейшего развития и укрепления отношений.
Никол Пашинян отметил, что рад встрече с госпожой Зурабишвили в рамках официального визита в Грузию и возможности обсуждения перспектив дальнейшего углубления и развития отношений между двумя странами. Мне приятно в очередной раз встретиться с Вами. Могу признать, что после нашей первой встречи армяно-грузинские отношения приобрели более позитивное развитие”, - сказал Никол Пашинян, выразив уверенность, что в ходе визита будут обозначены новые возможности развития межгосударственного сотрудничества.
Никол Пашинян и Саломе Зурабишвили обсудили ряд вопросов повестки армяно-грузинских отношений. Затем обсуждения продолжились в рамках официального обеда.