Գյուղացին ի՞նչ ձևով վարկը փակի. անասնապահներն ակցիա են անում (տեսանյութ)
Նրանք կտրուկ դեմ են կառավարության որոշմանը, որի համաձայն՝ պարտադիր է կենդանու մորթը կատարել սպանդանոցներում։
Արարատի մարզից Տաճատ Մարգարյանն ասաց, որ անասնապահությամբ զբաղվող փոքր տնտեսվարող գյուղացիներին ձեռք չի տալիս կառավարության այս որոշումը։ «Գյուղացին պատրաստ չէ այս օրենքին։ Անհնար է», - նշեց նա։
«Էսօր գյուղացու վրա, իմ վրա միսը նստած է, օրինակ՝ 2100 դրամ, ես ծախում եմ 1700-1800 դրամով։ Էդ որտե՞ղ ա տեցն գրած, է՞ս ա բիզնեսը։ Գյուղացին ի՞նչ ձևով վարկի փակի, ես վարկ ունեմ, ո՞նց վարկը փակեմ», - ասաց հավաքվածներից մյուսը։
Ըստ անասնապահների՝ սպանդանոցներում մորթ անելով՝ շահույթ չեն կարող ունենալ անանուն պահելուց։
Նրանք կոչ արեցին անասնապահությամբ զբաղվողներին վաղը 10:30-ից 11:00-ին հավաքվել կառավարության շենքի մոտ՝ պահանջները ներկայացնելու համար։

Как крестьянину погасить кредит? Животноводы проводят акцию (видео)
Они категорически против решения правительства, согласно которому обязательно осуществлять убой скота в скотобойне.
Тачат Маргарян из Араратской области сказал, что  для сельчан, занимающихся малым бизнесом в области животноводства, это решение правительства невыгодно. «Сельчане неготовы к этому закону. Невозможно», - отметил он.
«Сегодня это мясо обходится сельчанину, мне, к примеру, в 2100 драмов, я продаю за 1700-1800 драмов. Где так написано, это – бизнес? Сельчанам как погашать кредиты, у меня есть кредит, как его погасить?»  - сказал другой из собравшихся.
По мнению животноводов, совершая убой в скотобойнях, они не могут иметь прибыль от содержания скота.
Они призвали тех, кто занимается животноводством завтра собраться с 10:30 напротив здания правительства, чтобы представить требования.