Բավարարվել է գլխավոր դատախազի կողմից ներկայացրած՝ Սմբատ Այվազյանի վերաբերյալ գործով բողոքը
«ՀՀ վճռաբեկ դատարանն այսօր հրապարակված որոշմամբ ամբողջությամբ բավարարել է ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից ներկայացրած՝ Սմբատ Այվազյանի վերաբերյալ գործով բողոքը և կայացրել Ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի՝ 2008թ. նոյեմբերի 19-ի և ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի՝ 2009թ. հունվարի 27-ի դատական ակտերը բեկանելու, փոփոխելու և մեղսագրված արարքներում Սմբատ Այվազյանին արդարացնելու մասին որոշում:
Հիշեցնեմ, որ 2008-2009թ. այդ դատական ակտերով Ս.Այվազյանը մեղավոր էր ճանաչվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և 316-րդ հոդվածի 1-ին մասով և դատապարտվել նվազագույն աշխատավարձի երեքհարյուրապատիկի չափով տուգանքի և 2 տարի ժամկետով ազատազրկման»։

Достаточно жалобы по делу Смбата Айвазяна, поданной генеральным прокурором
«Кассационный суд РА опубликованным сегодня решением полностью удовлетворил жалобу по делу относительно Смбата Айвазяна, поданную генеральным прокурором РА, и принял решение об отмене, изменении судебных актов суда первой инстанции общей юрисдикции от 19-го ноября 2008г. и Апелляционного уголовного суда РА от 27-го января 2009г. и оправдании Смбата Айвазяна  во вменяемых ему действиях.
Напомню, что судебными актами 2008-2009 С. Айвазян был признан виновным по 4-й части 235-й статьи и 1-й части 316-й статьи Уголовного кодекса РА и был осужден на штраф в трехсоткратном размере зарплаты и лишение свободы на 2 года».