Ինչի՞ համար են խրախուսում, որ դատավորը գնա, տունը նստի, թոշակ ստանա. Գագիկ Ծառուկյան (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը աբսուրդ է որակում Սահմանադրական դատարանի դատավորներին վաղաժամ կենսաթոշակի ուղարկելու վերաբերյալ օրենքի նախագիծը:
Նշենք, որ նախագծով առաջարկվում է կամավոր հիմքով ՍԴ դատավորներին և ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանին հրաժարական տալ մինչև 2020 թվականի հունվարի 31-ը, եթե ՍԴ նախագահը և դատավորները հրաժարական տան, ապա մինչև իրենց պաշտոնավարման ժամկետի լրանալը կստանան իրենց աշխատավարձի չափով կենսաթոշակ:
«Եթե մարդը հանցանք է կատարել, չի համապատասխանում պաշտոնին, թող հանեն, բայց այդպիսի առաջարկ անելն աշխարհում ընդունված չէ, չի կարելի: Ինչի՞ համար են խրախուսում, որ նա համաձայնի հրաժարական տալ ու գնա, տունը նստի ու թոշակ ստանա»,- ասաց Գագիկ Ծառուկյանը:

Для чего поощряете? Чтобы судья пошел, сидел дома, получал пенсию? Гагик Царукян (видео)
Руководитель фракции “Процветающая Армения” Гагик Царукян считает абсурдом законопроект, относящийся к досрочной отправке на пенсию судей Конституционного суда.
Отметим, что проект предлагает на добровольной основе отправить в отставку судей КС и председателя КС Грайра Товмасяна до 31-го января 2020 года, если председатель и судьи КС подадут в отставку, то до истечения их срока пребывания в должности, они будут получать пенсию в размере своей зарплаты.
“Если человек совершил преступление, не соответствует должности, пусть уволят, но делать такое предложение в мире не принято, нельзя. Для чего поощряют, чтобы он согласился подать в отставку и уйти, сидел дома и получал пенсию?” – сказал Гагик Царукян.