Նիկոլայ Բաղդասարյանը կարծում է, որ Անդրանիկ Քոչարյանը վիրավորելու նպատակ չի ունեցել (տեսանյութ)
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Բաղդասարյանը խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է Անդրանիկ Քոչարյանի խոսքին ՝ ուղղված արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանին:
«Ի՞նչ վիրավորական բան կա, երբ ասում եմ` ձեր մամային ճանաչում եմ, պապային` ոչ։ Վիրավորակա՞ն է, թե՞ ոչ, կապված է կոնտեքստից, եթե կոնտեքստից մի բան հանես, ապա վիրավորական կոնտեքստ կունենա»,- ասաց Նիկոլայ Բաղդասարյանը:
Հիշեցնենք, որ Անդրանիկ Քոչարյանն ասել էր, որ Արփինե Հովհաննիսյանը պետք է խոսի փաստերով, իսկ պայմանական կարող է տալ իր մայրիկի և անհայտ հայրիկի անունները։
Խորհրդարանում մեծամասնություն կազմող խմբակցության պատգամավորը կարծում է, որ Անդրանիկ Քոչարյանը վիրավորելու նպատակ չի ունեցել:

Николай Багдасарян считает, что Андраник Кочарян не преследовал цель оскорбить (видео)
Депутат от фракции «Мой шаг» Никола Багдасарян в  беседе с журналистами в парламенте обратился к речи Андраникак Кочаряна, адресованной бывшему министру юстиции Арпине Ованнисян.
«Что есть оскорбительное в том, когда говорю: я вашу маму знаю, папу – нет? Оскорбительно или нет – зависит от контекста, если что-то снять с контекста, то получит оскорбительный контекст», - сказал Николай Багдасарян.
Напомним, что Андраник Кочарян сказал, что Арпине Ованнисян должен говорить фактами, а условно может назвать имена ее мамы и неизвестного отца.
Депутат фракции, составляющей большинство в парламенте, считает, что Андраник Кочарян не преследовал цель оскорбления.