Պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍեպտեմբերի 28-ին Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակում տեղի կունենա երկու երկրների վարչապետերի հանդիպումը, որից հետո նրանք ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Նախատեսվում են նաև Սինգապուրի վարչապետի հանդիպումները ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Սինգապուրի վարչապետ Լի Սյեն Լունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Սինգապուրի վարչապետը հոկտեմբերի 1-ին Երևանում կմասնակցի նաև Եվրասիական բարձրագույն խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստին, որի ընթացքում նախատեսվում է ԵԱՏՄ-ի և Սինգապուրի միջև Ազատ առևտրի գոտու ստեղծման համաձայնագրի ստորագրման արարողությունը:

С официальным визитом в Армению прибудет премьер-министр Сингапура
Поддержи А1+!28 сентября по приглашению премьер-министра Никола Пашиняна в Армению с официальным визитом прибудет правительственная делегация во главе с премьер-министром Сингапура Ли Сьен Луном.
В рамках визита состоится встреча премьер-министров обеих стран, после чего они выступят с заявлениями для представителей СМИ по итогам переговоров.
Запланированы также встречи премьер-министра Сингапура с президентом Армении Арменом Саркисяном, с Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, председателем Национального собрания Араратом Мирзояном.
Премьер-министр Сингапура Ли Сянь Лун посетит Мемориальный комплекс Цицернакаберд, почтить память жертв Геноцида армян.
Премьер-министр Сингапура в Ереване 1 октября примет участие в заседании Высшего Евразийского совета в расширенном составе, в ходе которого планируется церемония подписания Соглашения о создании зоны свободной торговли между ЕАЭС и Сингапуром.