Երկուսդ էլ կորցնելու եք․ Դավիթ Շահնազարյանի կոչը Փաշինյանին և Վանեցյանին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱԱԾ (ԱԱՊՎ)նախկին ղեկավար, քաղաքական գործիչ Դավիթ Շահնազարյանը տեսաուղերձ է տարածել, որում կոչով դիմել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին եւ ԱԱԾ նախկին պետ Արթուր Վանեցյանին։
Նա անդրադարձել է Փաշինյան-Վանեցյան հեռակա հակամարտությանը եւ նշել, որ ակնհայտ է, որ նրանք մոտեցել են մի սահմանագծի, որից այն կողմ արդեն մեծագույն վտանգ է․
«Միմյանց դեմ ուղղված այս խաղում ձեզանից ոչ մեկ չի շահելու։ Առավել եւս չի հաղթելու։ Երկու կողմից էլ թափանցիկ ակնարկներ են արվում, խոսվում հետեւանքների մասին։ Այս սահմանագիծը, որին հասել եք, այն եզրագիծն է, որից հետո արդեն պետության շահն է։ Դուք չեք շահելու, երկուսդ էլ կորցնելու եք»,- ասել է նա՝ նշելով, որ այդ ամենի արդյունքում մեծ կորուստներ կարող է ունենալ մեր պետականությունը։

Вы оба потеряете: призыв Давида Шахназаряна Пашиняну и Ванецяну (видео)
Поддержи А1+!Бывший руководитель СНБ (ГУНБ), политический деятель Давид Шахназарян распространил видеопослание, в котором обратился с призывом к премьер-министру РА Николу Пашиняну и бывшему начальнику СНБ Артуру Ванецяну.
Он обратился к заочному противоборству Пашинян – Ванецян и отметил, что очевидно, что они приблизились к черте, за которой уже огромная опасность:
«В этой игре, адресованной друг против друга, никто из вас не выиграет. Тем более не победит. С обеих сторон делаются прозрачные намеки, говорится о последствиях. Эта черта, которой вы достигли, это та граница, после которой – уже интерес государства. Вы не выиграете, оба потеряете»,- сказал он, отметив, что в результате всего этого может понести большие потери наша государственность.