70041789_751981801933619_35079647901253632_n (1)
ԱԺ կրթության, մշակույթի և սփյուռքի հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է․
«Քիչ առաջ ԱԺ կրթության հանձնաժողովում ավարտվեց մեր աշխատանքային քննարկումը. առաջիկա օրերին շրջանառության մեջ կդրվի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Լիլիթ Մակունցի և Սիսակ Գաբրիելյանի դեռ ամիսներ առաջ ներկայացրած ՝ ուսման վարձը եկամտային հարկով փոխհատուցելու օրենքի նախագծի լրամշակված տարբերակը:
Ակնկալում ենք, որ այս տարվա ընթացքում օրենքը կընդունվի և արդեն 2020-2021 ուսումնական տարվանից ուսանողները կկարողանան իրենց եկամտային հարկը որպես ուսման վարձ վճարել»:

Проект компенсации платы за учебу подоходным налогом находится на стадии завершения: Мхитар Айрапетян
Поддержи А1+!Председатель комиссии образования, культуры и диаспоры НС Мхитар Айрапетян пишет на своей странице в Фейсбук:
«Недавно в комиссии образования НС завершилось наше рабочее совещание: в ближайшие дни в обращение будет вынесен дополненный вариант законопроекта депутатов от фракции «Мой шаг» Лилит Макунц и Сисака Габриеляна о компенсации платы за учебу подоходным налогом.
Ожидаем, что в течение этого года закон будет принят и уже с 2020-2021 учебного года студенты могут платить свой подоходный налог в качестве платы за учебу».