Ռուս բռնցքամարտիկը մահացել է հիվանդանոցում՝ այդպես էլ գիտակցության չգալով (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուս պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտիկ Մաքսիմ Դադաշևը մահացել է ամերիկյան հիվանդանոցում՝ այդպես էլ գիտակցության չգալով: Այդ մասին հայտնում է gazeta.ru կայքը:
28-ամյա բռնցքամարտիկը հուլիսի 19-ին IBF վարկածով աշխարհի չեմպիոնի կոչման համար մրցամարտ էր անցկացրել պուերտոռիկացի Սաբրիել Մատիասի հետ: 11-րդ ռաունդի ավարտից հետո նրա մարզիչ Բադի Մակգիրտը որոշում էր կայացրել դադարեցնել մարտը:
Այդ պահին Մաքսիմ Դադաշևը դեռեւս նորմալ է զգացել իրեն, սակայն հանդերձարանում ռուս բռնցքամարտիկի ինքազգացողությունը կտրուկ վատացել է: Նրան տեղափոխել են հիվանդանոց: Շտապօգնության ավտոմեքենայում մարզիկը կորցրել է գիտակցությունը:
Ամերիկյան Մերիլենդի քաղաքային հիվանդանոցում բռնցքամարտիկը գլխուղեղի վիրահատության է ենթարկվել, սակայն դա էլ չի փրկել նրա կյանքը: Մերիլենդի նահանգի Աթլետիկական հանձնաժողովը հրաժարվել է որեւէ մեկնաբանություն տալ այդ դեպքի կապակցությամբ, սակայն ստիպված է հետաքննություն սկսել՝ կապված ռուս բռնցքամարտիկի մահվան հետ:
Հարկ է նշել, որ վերջին 3 տարվա մեջ սա վեցերորդ մահն է պրոֆեսիոնալ ռինգում: Վերջին նման դեպքը տեղի էր ունեցել 2018 թվականին, երբ իտալացի ծանրքաշային բռնցքամարտիկ Կրիստիան Դագիոն թայլանդցի Դոն Պերուանգայի հետ մենամարտում երկու անգամ նոկդաունի էր ենթարկվել, իսկ երկու օր անց հիվանդանոցում մահացել էր:

Российский боксер скончался в больнице, так и не придя в сознание (видео)
Российский профессиональный боксер Максим Дадашев скончался  в американской больнице, так и не придя в сознание. Об этом сообщает сайт gazeta.ru.
28-летний боксер, 19-го июля, провел поединок за звание чемпиона мира по рейтингу IBF с пуэрториканцем Сабриелом Матиасом. После окончания 11-го раунда его тренер Бади Макгирт принял решение прекратить бой.
В этот момент Максим Дадашев пока чувствовал себя нормально, однако в раздевалке самочувствие российского боксера резко ухудшилось. Его перевезли в больницу. В карете скорой помощи спортсмен потерял сознание.
В городской больнице американского города Мериленд боксер подвергся операции на головной мозг, однако и это не спасло ему жизнь. Атлетическая комиссия штата Мериленд отказалась дать комментарий в связи с этим происшествием, однако была вынуждена начать расследование в связи с кончиной российского боксера.
Следует отметить, что за последние 3 года это  - шестая смерть на профессиональном ринге. Последний подобный случай произошел в 2018 году, когда итальянский боксер-тяжеловес Кристиан Дагио в поединке с таиландцем Доном Перуангом дважды подвергся нокдауну, а спустя два дня скончался в больнице.