«Կոնկրետ իմ դեմ է». ծրագրավորողի ինստագրամյան էջն արգելափակել են
Աջակցիր «Ա1+»-ինԾրագրավորող Սամվել Հայրապետյանը իր ֆեյսբուքյան էջում հայտարարություն է տարածել, որ ադրբեջանական սերվերները իր ինստագրամյան էջն արգելափակել են:
Ծրագրավորողը «Ա1+»-ին փոխանցեց, որ 3000-ից ավելի սփամ է գնացել, որտեղ ասել են, թե ինստագրամյան էջում հրապարակված նկարներից մեկում այլ անձ է: Ըստ ծրագրավորողի՝ քանի որ սփամը ադրբեջաներենով է գրվել, և ադմինն էլ ադրբեջաներենով է պատասխանել, այստեղ առկա է կեղծավորություն, և դա շտկելու համար նա ուղարկել է իր անձնական տվյալները, որպեսզի կարողանա հետ վերադարձնել էջը:
«Եթե Ինստագրամս փակել են օրինական, ապա ինչո՞ւ չեն փակել նաև ֆեյսբուքյան հաշիվս: Երկուսում էլ նույն նկարներն են, և երկուսն էլ իրար հետ փոխկապակցված են: Սա կոնկրետ իմ դեմ քայլ է»,-«Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Սամվել Հայրապետյանը՝ ավելացնելով, որ եթե օրինական ճանապարհով իրեն արգելափակեին Ինստագրամ սոցիալական կայքում, ապա սփամների հավաքման գործընթացը պետք է տևեր 2-3 շաբաթ:

66512581_2323691261080918_1103161748682178560_n
Программист Самвел Айрапетян поместил заявление на своей фейсбук-странице о том, что азербайджанские серверы заблокировали его страницу в инстаграме.
Программист сообщил “А1+”, что поступило свыше 3000 спамов, где было сказано, что на одной из фотографий на его странице в инстаграме другое лицо. По мнению программиста, поскольку спам был написал на азербайджанском языке, и админ ответил по-азербайджански, здесь есть фальсификация, и для того, чтобы ее исправить, он отправил свои личные данные, чтобы суметь вернуть страницу.
“Если мой Инстаграм закрыли легально, почему не закрыли и мой фейсбук-аккаунт? В обоих одни и те же фотографии, и оба взаимосвязаны. Это  - шаг конкретно против меня”, - в беседе с “А1+” сказал Самвел Айрапетян, добавив, что если б его заблокировали в социальной сети Инстаграм законным путем, процесс сбора спамов должен был продлиться 2-3 недели.