Էլինա Դանիելյանը՝ Women Speed Chess Championship-ի չեմպիոն
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի առաջատար շախմատիստուհի Էլինա Դանիելյանը հաղթեց Chess.com կայքի կողմից կազմակերպած Women Speed Chess Championship մրցաշարում:
Անցած գիշեր կայացած եզրափակիչ մրցախաղում նա հանդիպեց կանանց Օլիմպիադայի եռակի չեմպիոն, Եվրոպայի անհատական առաջնության եռակի չեմպիոն, 2012թ աշխարհի եւ Եվրոպայի արագ շախմատի չեմպիոն Վալենտինա Գունինայի հետ: Էլինա Դանիելյանը վստահ անցկացրեց ողջ հանդիպումը եւ հաղթեց 15:13 հաշվով: Նա, բացի գլխավոր մրցանակից, կստանա նաեւ 3000 դոլար պարգեւավճար:
Հիշեցնենք, որ Էլինա Դանիելյանը քառորդ եզրափակիչում պարտության էր մատնել արագ շախմատի աշխարհի չեմպիոն եւ կանանց շախմատի աշխարհի փոխչեմպիոն Եկատերինա Լահնոյին, իսկ կիսաեզրափակիչում առավելության էր հասել հնդկուհի Հարիկա Դրոնավալիի նկատմամբ:

Элина Даниелян – чемпион Women Speed Chess Championship
Лидирующая шахматистка Армении Элина Даниелян победила в турнире Women Speed Chess Championship, организованном сайтом Chess.com.
В финальном турнире, который состоялся прошлой ночью, она встретилась с трижды чемпионом Олимпиады среди женщин, трижды чемпионом индивидуального чемпионата Евроы, чемпионом по быстрым шахматам мира и Европы 2012г. Валентиной Гунинай. Элина Даниелян уверенно провела всю встречу и победила со счетом 15:13. Она, кроме главного приза, получит также премию в размере 3000 долларов.
Напомним, что Элина Даниелян в четверть финала нанесла поражение чемпиону мира по быстрым шахматам и вице-чемпиону мира по шахматам среди женщин Екатерине Лахно, а в полуфинале достигла преимущества над индианкой Арикой Дронавали.