Օրացույց. Ապրիլի 29-ը. Մոսկվայից Հայաստան է վերադառնում վարչապետ Արամ Սարգսյանը (տեսանյութ)
Էջմիածնի շրջանի մի քանի գյուղերի բնակիչներ 2000 թվականի ապրիլի 29-ին պահանջում են ազատ արձակել հոկտեմբերի 27-ի գործով ձերբակալված Մուշեղ Մովսիսյանին։
Արդեն մեկ ամիս է` հոսանքազրկված եւ հեռախոսազրկված է Երեւանի ֆիզիկայի ինստիտուտը։Պատճառը պարտքերն են, ընդհանուր հաշվով՝ 22 միլիոն դրամ։
2000 թվականի ապրիլի 29-ին Մոսկվայից Հայաստան է վերադառնում վարչապետ Արամ Սարգսյանը։ Նա հանդիպել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Արդյունքների մասին վարչապետը խոսում է առանց ոգեւորության։
Տաշիրի հիվանդանոցի բուժաշխատողներին պետությունը պարտք է 75 միլիոն դրամ։ 2000 թվականի այս օրը նրանք ուզում են հասկանալ՝ ինչու 9 ամիս աշխատավարձ չեն ստանում, մարդիկ սպառնում են գործադուլով։
2010 թվականի ապրիլի 29-ին ԵՊՀ ուսանող տղաները կառավարությունից եւ կրթության նախարարությունից պահանջում են պահպանել մագիստրատուրայի եւ ասպիրանտուրայի տեղերի անցած տարվա ծավալը ։ Զինակոչային տարիքում գտնվող տղաներն ուզում են լինել կրթված մարդ։

Календарь: 29-го апреля: Из Москвы в Армению возвращается Арам Саргсян (видео)
Поддержи А1+!Жители нескольких сел Эчмиадзинского района 29-го апреля 2000 года требуют освободить Мушега Мовсисяна, арестованного по делу 27-го октября.
Уже на протяжении месяца обесточен и лишен телефонной связи Ереванский институт физики. Причина – долги, на общую сумму 22 миллионов драм.
29-го апреля 2000 года из Москвы в Армению возвращается Арам Саргсян. Он встретился с президентом России Владимиром Путиным. Премьер говорит о результатах без воодушевления.
Медработники таширской больницы должны государству 75 миллионов драм. В этот день 2000 года они хотят понять, почему 9 месяцев не получают зарплату, люди угрожают забастовкой.
29-го апреля 2010 года студенты ЕГУ требуют от правительства и министерства образования соблюдать прошлогодный обьем мест в магистратуру и аспирантуру. Юноши призывного возраста хотят быть образованными людьми.