Բռնի ուժով, պետական հանցագործների պատճառով ինձ զրկել են իմ հայրական տնից. Կոնդի նախկին բնակիչ (տեսանյութ)
alla
Պետական գերակա շահ ճանաչված Կոնդ թաղամասի նախկին բնակիչ Ալլա Մանուկյանն ասում է, որ 2009 թվականին զրկվել է տնից։ «Բռնի ուժով, պետական հանցագործների պատճառով ինձ զրկել են իմ հայրական տնից։ Տուն չունեմ, մնացել եմ փողոցում»,- պատմում է Ալլա Մանուկյանը։ Տասը տարի շարունակ դիմել է քաղաքապետարան, թաղապետարան, կառավարություն, դատարան, սակայն՝ անարդյունք։ «Ինչքան դիմում եմ կառավարություն, ներկայացուցիչներն ուղարկում են նորից քաղաքապետարան։ Քաղաքապետարանը նույն նամակը 5 տարի է պատճենում, ինձ է ուղարկում»,- ընդգծեց քաղաքացին։ Քաղաքացուն ուղղված պատասխան նամակում (28.02.2019 թ.) նշված է եղել, որ իրեն պատկանող բնակարանը իրացված է եղել։ «Ո՞ւմ կողմից է իրացված եղել, եթե իրացվել է. ինչի՞ եք ինձ անօթևան թողել»,- հարցադրում է անում Ալլա Մանուկյանը։ Վերջինս հավելեց, որ երկուշաբթի օրը կդիմի Երևանի քաղաքապետարան՝ Հայկ Մարությանի հետ հանդիպելու համար։

Грубой силой, из-за государственных преступников меня лишили моего отчего дома: Бывшая жительница Конда (видео)
alla
Бывшая жительница квартала Конд, признанного приоритетным государственным интересом, Алла Манукян, говорит, что в 2009 году лишилась дома. «Грубой силой, из-за государственных преступников меня лишили моего отчего дома. У меня нет дома, я осталась на улице»,- рассказывает Алла Манукян. Десять лет подряд она обращалась в мэрию, областную администрацию, в правительство, в суд, однако безрезультатно. «Сколько б я ни обращалась в правительство, представители отправляют опять в мэрию. Мэрия одно и то же письмо копирует 5 лет, отправляет мне»,- подчеркнула гражданка. В ответном письме, адресованном гражданке (28.02.2019г.) было указано, что принадлежащая ей квартира была реализована. “Кем она была реализована, если была реализована, почему меня оставили без дома?” – спрашивает Алла Манукян. Последняя добавила, что в понедельник обратится в мэрию Еревана, чтобы встретиться с Айком Марутяном.