ՀՀ-ում կացության կարգավիճակ ունեցողները կարող են ստանալ բջջային ID
Այսուհետ ՀՀ-ում կացության կարգավիճակ ունեցող օտարերկրացիները կկարողանան ստանալ բջջային ID SIM քարտ (mID)` համաձայն ՀՀ կառավարության 2017 թվականի մայիսի 25-ի N 572-Ն որոշման ս․թ․ ապրիլի 24-ի փոփոխության։
ՀՀ-ում բջջային ID SIM քարտ (mID) կարող են ձեռք բերել այն օտարերկրացիները, որոնք ունեն Հանրային ծառայության համարանիշ և հետևյալ փաստաղթղթերից որևիցե մեկը՝
Այն օտարերկրացիները, որոնք 2024թ. օգոստոսի 23-ից հետո workpermit.am հարթակի միջոցով անձամբ ստացել են կացության քարտ կա՛մ ՀՀ-ում բնակության օրինականությունը հավաստող տեղեկանքի քարտ և ստացել են էլեկտրոնային նամակ (բջջային ID SIM քարտ (mID) ստանալու հնարավորության վերաբերյալ), հնարավորություն ունեն Ծառայություն չայցելելու։
Նշված գործընթացն իրականացվելուց հետո օտարերկրացի օգտատերը կարող է մոտենալ նախընտրելի Բջջային կապի օպերատորի գրասենյակ և ձեռք բերել
բջջային ID SIM քարտ (mID)՝ պարտադիր ներկայացնելով ստորև նշված փաստաթղթերը՝
Նոր SIM քարտ գնելու դեպքում անհրաժեշտ է վճարել նաև սակագնային փաթեթի արժեքը՝ ըստ տվյալ օպերատորի սակագների։

Иностранные граждане, имеющие статус проживания в Республике Армения, теперь могут получить SIM-карту с мобильным ID
Поддержи А1+!Иностранные граждане, имеющие статус проживания в Республике Армения, теперь могут получить SIM-карту с мобильным ID (mID) в соответствии с изменением от 23 апреля 2024 года к постановлению Правительства РА № 572-Н от 25 мая 2017 года.
Иностранные граждане в РА могут получить мобильную SIM-карту с ID (mID), если у них есть Номерной знак общественный услуг (НЗОУ) и один из следующих документов:
Иностранцы, которые после 23 августа 2024 года получили карту проживания или справку о законности проживания через платформу workpermit.am и получили электронное письмо о возможности получения мобильного ID (mID), не обязаны посещать офис.
После завершения этого процесса иностранец может обратиться в офис выбранного оператора мобильной связи и получить SIM-карту с mID, предоставив следующие документы:
При покупке новой SIM-карты необходимо также оплатить стоимость тарифного пакета в соответствии с тарифами оператора.